Kalabisová byla odvolána z pozice vedoucí, byly jí však v domově nabídnuty tři jiné pracovní pozice odpovídající její kvalifikaci.

„Vedoucí domova Evu Kalabisovou jsem odvolala podle všech právních úkonů, více se k celé situaci nebudu vyjadřovat, obraťte se na náměstka hejtmana pro odbor sociálních věcí, investic a majetku Martina Záhoře,“ odpověděla Deníku Lucie Báčová, ředitelka Centra sociálních služeb Tachov.

„Odvolání vedoucí Domova seniorů Panorama je čistě v pravomoci ředitelky Lucie Báčové,“ řekl Deníku Martin Záhoř. Dle jeho slov již delší dobu nepanovala shoda v názorech na chod domova mezi vedoucí Evou Kalabisovou a ředitelkou CSS Lucií Báčovou, která nese odpovědnost za chod domova a za ten se musí pak také zodpovídat svému zřizovateli, to jest Plzeňskému kraji. „Vzhledem k tomu, že vzájemná spolupráce již delší dobu nebyla přínosná, rozhodla se ředitelka centra Lucie Báčová využít svých pravomocí a v souladu se zákonem dosavadní vedoucí Evu Kalabisovou odvolat,“ vysvětlil náměstek Záhoř. Ten Deník ujistil, že na celou situaci bude dohlížet a do Domova seniorů Panorama bude pravidelněji dojíždět, aby napomohl k uklidnění situace a zajištění kvalitních služeb pro klienty domova.

Nově otevřené bistro v Boru na autobusovém nádraží nabízí cestujícím, ale i dalším příchozím občerstvení, tabákové výrobky i toaletu.
Teplo a občerstvení před odjezdem autobusů nabízí nově otevřené bistro v Boru

Deníku se prozatím Evu Kalabisovou nepodařilo kontaktovat, v domově se nikdo ze zaměstnanců ke vzniklé situaci vyjadřovat nechce.