„Tyto kontejnery byly v Tachově instalovány už v minulém týdnu. Cílem je ulehčit občanům třídění elektroodpadu a zároveň zvýšit objem sběru menších spotřebičů. Právě ty totiž nejčastěji končí ve směsném odpadu, odkud se k ekologické recyklaci nedostanou,“ uvedla Deníku Marie Multušová z městského úřadu.

Specializovaná firma umístila v okresním městě čtyři velkoobjemové nádoby. Podle Multušové se jejich počet už zvyšovat nebude. „Počítá se, že jeden kontejner bude sloužit pro tři tisíce lidí,“ pokračovala úřednice. Podle toho jsou také tyto nádoby rozmístěny. „Tyto kontejnery se v Tachově nachází v ulici 1. máje, v ulici Želivského, v ulici Bělojarská a v ulici Americká u železářství,“ doplnila.

Také ve Stříbře, v Boru a v Plané jsou tyto nádoby občanům k dispozici. Ve Stříbře jsou umístěny v ulicích Palackého a Mírové a na Západním předměstí. V Plané je obyvatelé naleznou v ulicích Bohušova, Fučíkova a Jateční. V Boru je pouze jeden, v ulici Požární. „Do červeného kontejneru patří baterie a drobná elektrozařízení, jako jsou například kalkulačky, rádia, drobné počítačové vybavení, discmany, telefony a elektronické hračky. Naopak není určen pro sběr televizorů, počítačových monitorů, zářivek, úsporných žárovek, velkých domácích spotřebičů jako jsou třeba ledničky, pračky a chladničky,“ dodala Multušová.