Svou funkci se rozhodla opustit také místostarostka Jana Hrčková. Jako hlavní důvod svého rozhodnutí uvedla, že se chce opět naplno věnovat pozici ředitelky na Střední průmyslové škole ve Světcích. Také zde již byla nalezena náhrada, která ale mnohé překvapila. Novým místostarostou Tachova je totiž Jan Straka.

Osmadvacetiletý Jan Straka je pro mnohé nejspíše zcela neznámým jménem, ale zástupci města si za svým krokem stojí. „Uznávám, že je to poměrně netradiční způsob, aby byl občan zvolen do zastupitelstva a ihned se stal místostarostou, ale například po volbách je to normální krok. Navíc jsme potřebovali vhodnou a adekvátní náhradu za paní Hrčkovou. Věřím, že se nám to povedlo a nový místostarosta bude ve své funkci vynikající,“ řekl Deníku starota Tachova Jiří Struček.

Jak dále dodal, toto zvolení má ještě jedno opodstatnění. „Zastupitelstvo se shodlo, že by lidé, kteří vykonávají takto vysoké funkce ve městské správě měli být uvolnění. To byl také jeden z důvodů, proč vlastně odešla Jana Hrčková. Nebylo jí umožněno být neuvolněnou místarostkou. Problém je, že lidí, kteří by se rok a půl před volbami pustili do takovéto funkce a splňovali by potřebné kvality, není opravdu velmi mnoho. Ale myslím si, že jsme našli toho správného člověka.“

Mnohým by mohl v žaludku ležet věk nového místostarosty. V tom ale Jiří Struček také neshledává problém. Dvacet osm let již určitě není zas takové mládí. Člověk již přemýšlí opravdu dospěle, zakládá rodinu. Navíc já osobně jsem nastoupil na radnici o pouhé tři roky déle, tudíž neshledávám v tomto ohledu problém. Navíc Jan Straka již delší dobu působí ve dvou tachovských samozprávách, v politice se pohybuje již poměrně dlouho a má zkušenosti z mnoha míst.“

Více již řekl nový místostarosta Jan Straka. „Domlouvání bylo poměrně rychlé, protože bylo potřeba nového místostarostu zvolit už na dalším zastupitelstvu. Když mě pan starosta oslovil, dlouho jsem neváhal. Bral jsem to jako příležitost udělat něco pro naše město.“ I přes to, že nebyl v zastupitelstvu, není Straka v okresním městě zcela novou postavou. Již sedmým rokem působí v komisi pro mládež a volnočasové aktivity, třetím rokem je také členem bytové komise. „Pro pana senátora Nenutila jsem začal pracovat jako asistent v roce 2014. Získal jsem za ta léta velkou spoustu zkušeností a poznal řadu měst a starostů z Tachovska, Chebska i Bavorska. Snad to teď bude Tachovu ku prospěchu,“ dodal na téma zkušeností v politice nový místostarosta Tachova.