Umělý trávník, nejmodernější v České republice a prozatím jediný s touto technologií v Česku, zprovozní ve čtvrtek a v sobotu FK Tachov. Ve čtvrtek okusí nový povrch nejmladší fotbalisté turnajem škol. V sobotu 21. června odpoledne pak bude dílo za dvě desítky milionů oficiálně otevřeno.

„Kromě starosty Ladislava Macáka by měl pásku přestřihnout také fotbalový internacionál František Veselý,“ informoval sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži. Veselý přijede s týmem Amfora Praha, který si Tachované pozvali na slavnost Vítání léta s Amforou. Ta se uskuteční na městském stadionu.
„Utkání tachovského Krokodýla s Amforou sice začne v 15 hodin na městském stadionu, doprovodný program už ale poběží od jedné hodiny odpoledne,“ doplnil Móži.

Vítání léta

Ve 13 hodin startují soutěže pro děti a mládež, které organizuje Dům dětí a mládeže Mraveniště. O hodinu později přijde na řadu avizované přestřižení pásky na hřišti s umělou trávou a ve tři hodiny, opět na městském stadionu, je plánován slavnostní výkop zápasu FK Krokodýl Tachov – Amfora Praha. O výkop se postarají Iveta Bartošová s Antonínem Panenkou.

Moderovat bude Petr Salava a pískat Pavlín Jirků.
„Do Tachova se moc těšíme, protože každé utkání je pro nás svátkem. Fotbalem bavíme sebe i diváky a zároveň pomáháme potřebným. Když jsem před 34 lety Amforu zakládal, tak jsem si říkal, kdyby nám to vydrželo alespoň pět let. Vydrželo nám to naštěstí mnohem déle a příští rok bych rád oslavil 35. narozeniny klubu Amfora. Ta příští sezóna už je hotová a všechny termíny jsou už dnes obsazené. Ročně dostáváme okolo 90 nabídek a vybíráme maximálně 10. Tak tomu bylo i letos. Vybrali jsme si Tachov a věřím, že na tento zápas budeme my i diváci vzpomínat v dobrém. Tak 21. června na shledanou,“ vzkazuje tachovským divákům šéf Amfory Petr Salava.

Trumfy na trávníku

Amfora je mužstvo, složené z osobností šoubyznysu, z bývalých fotbalových i sportovních hvězd. Kromě již zmíněného Františka Veselého by se v Tachově měli objevit například Robert Změlík, či Pavel Zuna.

Amfora sice většinu svých zápasů vyhrála, ale tachovští Krokodýli se nechtějí nechat zahanbit, a tak se pokoušejí vytasit s některými trumfy. Kromě legendárních tachovských fotbalistů si rovněž pozvali několik osobností. „Startovat by za nás měl europoslanec Miroslav Ransdorf a účast nám také přislíbil slavný hráč a v současnosti trenér František Straka,“ uvedl sportovní ředitel FK Tachov.

Vítání léta hudbou pokračuje po zápase Amfory mistrovským kláním FK Tachov s Městem Touškov. Začátek je v 17 hodin. Dvě hodiny nato začíná na stadionu letní koncert hvězd, tedy vesměs osobností, které přijedou s Amforou. Vše završí ve 21 hodin koncert skupiny Rangers.
V areálu stadionu bude také možné zakoupit sportovní a fotbalové vybavení, bude zde rovněž výstava nových osobních automobilů. Stánek s upomínkovými předměty zde rozbalí také Amfora.

Drahé vstupné?

Vstupné na Vítání léta s Amforou na místě i v předprodeji (infocentrum na náměstí, bistro U Morgiho) stojí 200 korun, pro skupiny či podnikové kolektivy vyjdou vstupenky při objednávce nad 50 kusů na 190 korun. Děti do 140 centimetrů výšky mají vstup zdarma, nad 140 centimetrů stojí lístek 100 korun.
„Doneslo se k nám několik názorů, že vstupné je poněkud drahé. Ale je třeba si uvědomit, že to je vstupné na celý program. V ceně jedné vstupenky jsou dvě fotbalová utkání a dva koncerty a navíc doprovodný program. Ať se na nás diváci nezlobí a mají pochopení, výtěžek ze vstupného půjde stejně zase do fotbalu. Věnujeme jej na podporu mládežnického fotbalu v Tachově,“ vysvětlil Móži.

Amfora věnuje výtěžek z každého svého utkání na dobročinné účely. V případě Tachova půjdou peníze, získané ze zápasu, na činnost mládežnických fotbalových oddílů FK Tachov, především pak na dopravu.