O výši příspěvků jednotlivých žadatelů hlasovali v pondělí tachovští zastupitelé. „Návrhy nejdříve zpracuje finanční odbor města. Pak se jimi zabývá komise, která žádosti posoudí a provede výběr. Následně toto projedná rada města a nakonec celou věc schvalují zastupitelé,“ vysvětlil mechanismus přidělování dotací Josef Kožnar, člen komise,která předkládala návrhy na výši příspěvků.

„V našem rozhodování jsme se snažili zohlednit počet členů jednotlivých organizací, jejich přínos městu,“ přiblížil některá kritéria rozhodování zastupitel Pavel Sklenář, který byl zároveň členem komise. „Přihlíželi jsme také k tomu, jak a na jaké úrovni žadatelé reprezentují naše město. Snažili jsme se vyhovět všem žádostem o tyto dotace podle našich možností,“ dodal Sklenář.

Nejvíce, téměř milión korun, přidělilo město dohromady TJ Slavoji Strojplast Tachov, fotbalovému a hokejovému klubu v Tachově. „Přestože jsme žádali o větší dotaci, jsme s částkou čtyři sta tisíc korun spokojeni,“ řekl Deníku Jaroslav Klíma, předseda fotbalového oddílu. „Víme, že za daných podmínek je tato částka relevantní. Přestože nám zcela nepokryje ani naše náklady na dopravu,“ dodal Klíma.

Největším příjemcem dotace z oblasti kultury je Tachovský dětský sbor, který obdržel sumu ve výši devadesáti tisíc korun. „Dostali jsme více než loni. Myslím si, že je to také proto, že náš sbor se v tomto roce připravuje na soutěžní zájezd do Číny,“ řekl Josef Brabenec, sbormistr tělesa.