Vše odstartovalo již v pátek v podvečer, kdy na náměstí Republiky vystoupila Rožmitálská Venkovanka, a odehrála koncert Petra Janů.

Výstřelem z děla byl úderem 11. hodiny slavnostně zahájen sobotní program. Poté lidé mohli zhlédnout různá vystoupení kejklířů, akrobatů, středověkého tance. Ulicemi se linuly tóny dobové hudby, obecenstvo odpoledne rozpohybovala středověká skupina Gnomus.

S blížící se 16. hodinou se zvědaví návštěvníci začali shromažďovat, aby jim neunikl tradiční průvod městem, který vyšel od muzea. Vyhlížela jej i Petra Zlámalová s maminkou, která se na akci vydala po osmi letech. „Přijeli jsme z Mariánských Lázní, je příjemné počasí. Mám ráda historii a líbí se mi, že město toto významné období připomíná,“ uvedla.

Ilustrační foto.
Zloděj z kempu ujížděl vlakem. Policisté už na něj čekali na další zastávce

Vedení města na hlavním pódiu udělilo tachovským dobrovolným hasičům zlatou stuhu k 150. výročí od založení. Zároveň jim starosta Ladislav Macák poděkoval za jejich práci a také nasazení při pomoci u hašení požáru v Českém Švýcarsku. „Děkuji hasičům. Přeji jim, aby dalších 150 let sloužili bez úrazů a poškození,“ vzkázal starosta.

V rámci doprovodného programu si dále mohli zájemci prohlédnout výstavu historických automobilů na nádvoří zámku, nebo navštívit stánek tachovského útulku U Šmudliny.

Program na hlavní scéně na náměstí pokračoval do pozdních večerních hodin.

V zaniklé osadě Pastvina mezi Lesnou a Studánkou opravili manželé Karesovi chalupu z 20. let i kapličku.
Manželé opravili chalupu v zaniklé osadě i blízkou kapličku