Páťáci tachovského gymnázia se vytáhli. V pátek 8. března se ve společenském sále areálu Mže konal 2. ročník Reprezentačního plesu, který byl od začátku až do konce zcela v jejich režii. Sami vše vymysleli, sem tam se nepohodli, ale nakonec perfektně zorganizovali a připravili. A byla to jízda, na kterou budou dlouho všichni vzpomínat, pořadatelé navíc doufají, že v konání plesu je budou následovat i další ročníky.

V budově, kde roky fungovalo výpočetní středisko Agrokombinátu Tachov, se v současné době buduje Senior centrum, kde vznikne 92 míst pro seniory.
Z budovy bývalé „výpočetky“ ve Stříbře vzniká Senior centrum. Nabídne 92 míst

První Reprezentační ples se konal ještě před covidem, byl to projekt tehdejšího studenta Petra Procházky a byl velmi úspěšný. Proto se páťáci tachovského gymnázia rozhodli na myšlenku navázat a zároveň si tak udělat generálku na maturitní ples, který je čeká v příštím roce. A povedlo se. Dvojice moderátorů Viktorie Lorencová, studentka 4. ročníku gymnázia, a bývalý absolvent Pavel Žalud svým výkonem strčila do kapsy nejednoho profesionála. Kapela Golden Wind se střídala s dechovkou složenou z žáků a bývalých absolventů gymnázia, kteří jsou členy Dechového orchestru mladých v Tachově. V krátké době se začal parket postupně plnit a tanečníkům se z něj nechtělo ani po půlnoci. V sále se tak v kole setkalo několik generací gymnazistů, nechyběl ani starosta města Petr Vrána, který později působil na škole sám jako pedagog. „ Dynamické vystoupení skupiny Aerobic Angels, které vede další absolventka naší školy, se mi hrozně líbilo,“ pochválila partu děvčat jedna z účastnic plesu, pedagožka Iva Váchová.

Ilustrační foto
Dražší pivo a kratší provozní doba. Hospody reagují na vyšší DPH

Pořadatelé nezapomněli ani na pánskou a dámskou volenku a jako zpestření večera připravili i speciální kvíz s otázkami o tachovském gymnáziu. „Organizace plesu byla náročná. Sem tam mezi námi došlo k drobným neshodám, ale nakonec se vše skvěle vydařilo a nedošlo k žádným komplikacím,“ zhodnotila večer jedna z pořadatelek Barbora Edlová. „Pořádání plesu pro nás byla dobrá zkušenost pro příští rok, kdy budeme chystat maturák. Navíc si myslím, že by bylo moc fajn, kdyby se z reprezentačního plesu stala tradice a budoucí pátý ročník šel v našich stopách a pustil se do přípravy stejně jako my,“ dodala Barbora.