To vyplynulo z jednání na historicky prvním Tachovském Business Fóru, které se konalo v prostorách kulturního areálu Mže ve čtvrtek 1. června. Představitelé města se zde sešli se zastupiteli velkých firem, aby společně hledali řešení problémů, které trápí a zatěžují obyvatele.

Dle slov mluvčího tachovské radnice Matouše Horáčka bylo důvodem setkání navázání spolupráce s místními firmami v otázkách, které už delší dobu hýbou Tachovem a zatěžují město i zdejší občany. „Vzhledem k tomu, že pozvání přijali mnozí představitelé velkých firem, věříme, že najdeme společné řešení v přednesených tématech. Navázání spolupráce je pro nás důležité a věříme, že díky tomu se nám podaří v brzké době leccos vyřešit,“ řekl Horáček.

Školní výlet v Arboretu Sofronka se dětem i učitelům ze základní školy v Konstantinových Lázních moc líbil.
Školáci z Konstantinek vyrazili do arboreta. Obří borovice je doslova nadchly

Místostarostka Vendula Machová uvedla, že podle posledních výzkumů žije v Tachově k 29. květnu 1709 cizinců. „Potýkáme se s chybějící kapacitou lékařské péče a přetížeností současných lékařů,“ nastínila Machová. Upozornila také na chybějící kapacitu ubytování a míst ve školách. Ředitel tachovské polikliniky Petr Tuháček zdůraznil, že v regionu chybí funkční nemocnice akutní péče s lůžkovou kapacitou v oboru interna a chirurgie , oblast se potýká s nedostatkem mladých lékařů.

Stoupající počet cizinců se odrazil i v městské hromadné dopravě. Podle místostarosty města Jana Straky je v Tachově pouze jedna městská linka, na které jezdí 6 dní v týdnu dva řidiči. „Bylo by třeba dalšího autobusu a řidiče. V loňském roce naši dva řidiči ujeli neuvěřitelných 95 305 kilometrů, jejich práce si skutečně velmi vážíme, “ uvedl Straka.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

Jednání se zúčastnil hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták , náměstek ministra pro místní rozvoj Lukáš Černohorský nebo Pavel Bacík, ředitel správy uprchlických zařízení. Za největší zaměstnavatele Tachovska dorazili zástupci firmy GRAMMER CZ, s.r.o., BHS CORRUGATED Fertigungs, Montage Servise s.r.o., KDK Automotive Czech s.r.o. a INOTECH ČR, spol. s r.o. a další.