Při úniku byla tehdy zcela zdemolována ubytovna Plastimatu, v troskách budovy zahynulo padesát lidí. Rada města už dokonce schválila text, jaký bude umístěn na pamětní desce. Bude znít takto: Na paměť padesáti obětem výbuchu plynu v objektu bývalé ubytovny dne 13.12. 1973. „Na tomto nápisu jsme se již shodli s kulturní komisí,“ uvedl starosta města Ladislav Macák.

Také o podobě této pamětní desky mají představitelé města jasno. „S největší pravděpodobností to bude na zemi položený kámen, na kterém bude deska umístěna,“ doplnil Macák. Zatím však není pevně stanoven termín jejího odhalení. „Záleží mimo jiné také na počasí. Pokud se nám povede do zimy upravit okolí před nynější ubytovnou, mohla by být deska odhalena k sedmatřicátému výročí tragédie. Jinak bychom ji umístili až na jaře. O tom ale bude ještě jednat rada města, která se sejde příští týden,“ dodal starosta.

Přímý účastník tragické události František Mittelbach z Malého Rapotína umístění pamětní desky vítá . „Bylo by to moc pěkné, připomenout lidem, co se tam třináctého prosince stalo. Nevím, jak bude deska vypadat, ale měl bych představu mramoru a na něm jména těch lidí, co tam zahynuli,“ řekl pamětník, který tehdy pomáhal při zachraňování lidských životů. V předdůchodovém věku totiž pracoval na vrátnici v tachovském Plastimatu. „Zrovna jsem byl v práci a přišel za mnou kolega, že se stala tragédie,“ vzpomněl na neštěstí. Za obětavou osobní pomoc při odstraňování následků neštěstí dostal Mittelbach ocenění a dnes by si přál, být u slavnostního odhalení pamětní desky. „Rád se aktu zúčastním, opravdu moc rád u toho budu,“ dodal se slzami v očích.