Svá kvetoucí okna a balkony či lodžie, květinami zaplavené zahrady anebo třeba upravená a nazdobená prostranství svých firem stačí nafotit a poslat na mailovou adresu místostarosty města Jana Straky (jan.straka@tachov-mesto.cz). K zaslané fotografii je třeba uvést také adresu místa výzdoby. Jednou z podmínek soutěže však je, že se mohou zapojit pouze občané Tachova, Biletína, Malého Rapotína, Mýta, Oldřichova, Světců, Velkého Rapotína, Vítkova a Vilémova. „Vzhledem k tomu, že bychom rádi touto soutěží ještě více namotivovali naše obyvatele ke společnému zkrášlování vzhledu města a osad, musí být soutěžní místa viditelná z ulice nebo veřejného prostranství, prostě z míst, která jsou veřejnosti dostupná,“ vysvětlil další z pravidel soutěže místostarosta. „A protože horké letní počasí dává zabrat nejen přírodě, ale i rostlinám v truhlících či květináčích, vyhlásili jsme soutěž už nyní. Fotografie je možno posílat na moji mailovou adresu až do 15. září,“ uvedl dále Jan Straka.

Poslat fotografii stydlivého souseda, kamaráda, prostě kohokoliv, jehož výzdoba stojí za obdiv a účast v soutěži, a on sám si netroufá, je také možné. Dobrý skutek možná dodatečně ocení, nicméně před zasláním fotografie do soutěže je jeho souhlasu potřeba tak jako tak.

Soutěž je rozdělena do třech kategorií:

1. Výzdoba okna nebo balkonu/lodžie

2. Výzdoba okolí obytného domu

3. Výzdoba provozovny/sídla firmy nebo organizace

Komise stanovená vedením města následně po 15. září vybere výherce, kteří budou odměněni věcnou cenou a samozřejmě zveřejněni na webu a profilech sociálních sítí spravovaných městem. (šav)