Mnoho měst v této oblíbené zábavě pořádá soutěže a na tu nyní dojde i v okresním městě. „Trochu jsme se inspirovali kolegy s jiných měst s tím, že jsme jako město posunuli s květinovou výzdobou opět trochu dál. Nyní chce zapojit i občany a podpořit je v tom, aby květinovou výzdobu dělali,“ vysvětlil místostarosta Tachova Jan Straka.

Pro případné účastníky jsou připraveny celkem tři kategorie v podobě výzdoby okna či balkónu, okolí obytného domu a také výzdoby sídla firmy, nebo organizace. „Všimli jsme si, že někteří provozovatelé již s květinovou výzdobou začali. Rádi je proto podpoříme také,“ dodal tachovský místostarosta.

Soutěž není rozhodně určena pouze pro občany Tachova sídlící v centru. Zapojit se může kdokoliv na celém území okresního města, ale i v jeho přilehlých osadách.

Co se případné účasti týče, pořadatelé počítají s tím, že by soutěž mohla zaujmout. „Můžu určitě říct, že květinovou výzdobu vídám například na sídlišti Rapotín. Mnoho lidí si zde pěkně zdobí balkóny a okna. Dá se říci, že lidé mezi sebou tak trochu v tomto ohledu soutěží. Tudíž věřím, že určitě bude z čeho při vyhlášení vybírat,“ dále dodal Jan Straka.

Co se pravidel týče, zájemci mohou soutěžit ve třech zmiňovaných kategoriích. Soutěžní fotografie společně s číslem popisným domu, na kterém se květinová výzdoba nachází, můžete posílat na mail : jan.straka@tachov-mesto.cz.

Nutností pro přihlášení do soutěže je souhlas vlastníka květinové výzdoby a také to, aby byla výzdoba viditelná z veřejně přístupné cesty, či prostranství. Uzavírka soutěžních výzdob je naplánována na 31. srpna. Vyhlášení se uskuteční v průběhu září a vítězové jednotlivých kategorií budou oceněni věcnými dary.

Čtveřice oceněných hasičů. zleva: Miroslav Kundrát (doprovod), Jindřich Otta, Jaroslav Kobza, Jan Stankov, Milan Putiš.
Dobrovolní hasiči z Tachovska byli vyznamenáni za dlouholetou službu