Stane se tak v rámci jubilejního 20. ročníku Slavnostního zahájení pivní sezóny, jehož součástí bude také štafetové koulení pivního sudu z bavorského Störnsteinu do pivovaru Chodovar do Chodové Plané.

Originálním pivním poplachem budou obyvatelé Tachova sezváni na 14.45 hodin na náměstí Republiky k přivítání běžecké štafety s dubovým pivním sudem. Štafeta poběží na 52 kilometrů dlouhé trati a symbolicky na této trase zahájí novou pivní sezonu.

Koulení se účastní zhruba 20 borců ze sportovních oddílů, hasičských sborů a pivovarníků. Ve městech Bärnau a Tachov jsou plánovány krátké zastávky spojené se slavnostním naražením dubových sudů s prvním pivem sezóny a volnou ochutnávkou pro veřejnost. Slavnost v obou městech doplní soutěž pro veřejnost v koulení dřevěného sudu. Vyhrávat k tomu bude Dechový orchestr mladých.

Pivní poplach v Tachově skončí v 15.30 hodin slavnostní salvou Lobkovické granátnické gardy. Štafeta pak doběhne do Chodové Plané, kde se mimo jiné bude konat barmanská soutěž a v 17.30 budou naraženy dva pivní sudy.