Jde o výstavbu komunikace v Pobřežní ulici, která je rozdělena na část východ a západ a dále o stavbu venkovního bazénu. Na konferenci byli přítomni představitelé města, projektanti i zástupci dodavatelů.

„Dnes jsme zahájili výkopové práce v prostoru úpravny vody. Budeme postupovat podle harmonogramu tak, aby byla zásadní část hotova do 30. října tohoto roku. V březnu příštího roku upravíme terén. V dubnu začnou měsíční provozní zkoušky a k poslednímu dni tohoto měsíce bude hotovo,“ přislíbil stavbyvedoucí bazénu Jaroslav Kašpar. Znamená to, že prakticky od 1. května by se mohli na koupališti objevit první návštěvníci. Na dodržení termínu kategoricky trvá i starosta Tachova Ladislav Macák. „Slíbil jsem to lidem a nerad bych dané slovo porušil,“ řekl dodavatelům.

Vedoucí investičního odboru Pavel Bluma přidal další informace. „Bazén bude splňovat veškeré bezpečnostní a hygienické parametry. Jeho projekt vznikal několik let. Je koncipován tak, aby mohl využívat energii ze solárních článků umístěných na střeše krytého bazénu. To znamená, že se sezóna ve srovnání s přírodním koupalištěm prodlouží o dva až tři měsíce.“

Náklady na stavbu nového bazénu s příslušenstvím, včetně venkovních kabin, jsou spočítány řádově na šedesát milionů korun. Město na ně získalo dotaci z Evropské unie. Bazén bude mít několik částí: plaveckou, rekreační, splavovou a dětské brouzdaliště.


Líbí se vám záměr stavby koupaliště? Hlasujte v anketě.

Připojte svůj názor v diskuzi pod článkem.

Venkovní bazén bude mít čtyři části

Okresní město už je několikátou sezónu bez možnosti koupání. Stavba nového venkovního rekreačního bazénu byla zahájena v uplynulých dnech. Nové koupaliště vyroste za krytou plaveckou halou a dodavatel slíbil, že hotovo bude příští rok k datu posledního května.

Přesto část veřejnosti není s tímto řešením spokojena. Jedni se nemohou smířit s myšlenkou, že už neexistuje přírodní koupaliště, které nesplňovalo hygienické a technické předpoklady. Jiní poukazují na zvolenou lokalitu, která se jim zdá malá.

Komplex se bude skládat ze čtyř částí a celková plocha bazénu bude 733 metrů čtverečních. Třídráhový plavecký bazén bude mít plochu 25×6,5 metru, hloubku od 1,1 do 1, 6 metru. Rekreační bazén ve tvaru lichoběžníka o rozměrech 31×22,5 metru bude hluboký od 1,1 do 1,3 metru. Jeho součástí budou vodní atrakce, například uprostřed šplhací síť, vodní číše či houpací bazén a také skluzavky.

Dále zde bude mělký bazén se splavy o rozměrech 12×9 metrů a hloubce od čtyřiceti do devadesáti centimetrů. Z něho poteče voda dvěma splavy rozdělenými brodem do rekreačního bazénu.

Pro nejmenší děti tu bude brouzdaliště o rozměrech 6×6 metrů, hloubce od deseti do třiceti centimetrů a atrakcemi, jako je vodní ježek či mimoúrovňové splavy.