Mezi příchozími účastníky byli také Antonín Dušek a Kristýna Pecková z Tachova. „Oba sportujeme rádi, chodíme nejen běhat, ale věnujeme se i jiným sportům. Když je taková veřejná akce, jako dnes, využíváme možnosti a jdeme si zasportovat," vysvětlil důvody účasti Dušek, který se rovněž věnuje bojovým sportům.
„Já zase raději běhám a zajímají mne akce podobného typu, kde si nejen můžeme zasportovat, ale třeba se dozvědět také něco užitečného, jak pečovat o svoje zdraví," zhodnotila Pecková.

Kromě tréninku a běhu pod vedením asistenta trenéra triatlonové reprezentace Petra Soukupa si lidé na místě mohli nechat změřit své zdravotní hodnoty, jako tlak, množství podkožního tuku a podobně.

Iniciátorem projektu, který vyvrcholí koncem května půlmaratonem v Plzni, je člen dozorčí rady Škoda Transportation Josef Bernard. „Celý svůj profesní život jsem strávil ve fabrice a v pozdější době to bylo sedavé manažerské zaměstnání. Trpěl jsem chronickými bolestmi zad a byl jsem před operací. Rozmyslel jsem si to a řekl si, že to zkusím rozhýbat. Což se povedlo, začal jsem běhat, sportovat, lépe se stravovat, operaci jsem nepotřeboval, shodil jsem asi deset kilo a žije se mi o hodně líp. Osobně si myslím, že to by měl být cíl každého člověka," řekl Bernard Deníku, proč se rozhodl podělit se o své zkušenosti se zdravým životním stylem s veřejností.
„Účast na těchto akcích ve městech, kde ji pořádáme, je zhruba srovnatelná, máme i dostatečnou podporu na našich webových stránkách, takže zpětnou vazbu, že se projekt chytil a lidi zajímá jejich zdraví, máme," zhodnotil.

Projekt Škoda Fit zavítal do Tachova podruhé (poprvé to bylo loni na podzim) a jednou z osobností, s nimiž si mohli Tachované zaběhat, byla plzeňská hokejová ikona Martin Straka. Ten přijel i v sobotu. „Pepu Bernarda znám dlouho a je mi jeho projekt blízký. Chci, aby děti a vlastně všichni lidé se začali více hýbat. Takže když Pepa přišel s tímto projektem, uvítali jsme jej," řekl Deníku Straka.
Ten se snaží udržovat v kondici. „Když jsem ještě hrál hokej, tak jsem běhání vyloženě nesnášel, ale když jsem skončil, tak mne to docela začalo bavit. Teď mám sice trochu potíže s kolenem, tak jsem to musel maličko omezit, ale dnes zase začínám."
Držitel zlaté olympijské medaile z Nagana si troufne i na květnový půlmaraton v Plzni. „Uvidíme, jak se bude uzdravovat moje koleno. Bude to můj první půlmaraton, nejvíce jsem běžel asi šestnáct kilometrů, tak uvidíme. Ale chtěl bych se dostat na čas kolem dvou hodin," uvedl.