Za svitu lamp a mezi oranžovými kužely se proháněli lyžaři i snowboardisté. Dostatek sněhu totiž umožnil otevření sjezdovky v Tachově a v úterý v podvečer se tam jel Tachovský pohár v lyžování. Ten pořádaly Základní škola Petra Jilemnického spolu s Domem dětí a mládeže Mraveniště. Na start se postavila téměř padesátka závodníků, a to i lyžařů předškoláků.

Sjezdu se účastnil také Jan Horáček. „Chodím do páté třídy školy v Hornické ulici. Závodit normálně nejezdím, ale tohle se mi moc líbí,“ řekl po první jízdě v cíli lyžař, který zvítězil v kategorii mini žáci II.

Ema Flaxová z tachovské mateřinky Petra Velikého se stala vítězkou v kategorii předškoláků. V kategorii mini žáci I měla nejlepší čas Šárka Stručková ze Základní školy Zárečná. Z mini žaček II byla první Johanka Kropáčová a z mladších žáků Jakub Šmejkal.

Patrik Šarkozi byl nejrychleji v cíli ze starších žáků. První místa dospělých obsadili Karel Gajdoš a Petra Stíbrová. Na snowboardu byl nejrychlejší Tomáš Dlouhý ze starších žáků, Matěj Fiklík z mladších žáků a z dospělých Jiří Flax.

Kompletí výsledky najdete zde >>>

Tachovská sjezdovka je pro veřejnost otevřena od začátku týdne. „Provoz nám umožnily příznivé sněhové podmínky,“ uvedl provozovatel Leopold Šimák. Období, po které bude sjezdovka otevřena, je omezeno množstvím sněhu. Loni byla v provozu jen asi deset dní. „Pokud sem nenatáhne město vodu, pořád to bude stejné. Od půlky prosince mrzne, já jsem schopen zajistit rolbu a sněhové dělo,“ poukázal na možnost prodloužení lyžařské sezóny provozovatel. Sjezdovka s vlekem je v současné době otevřena pro lyžaře a snowboardisty ve všední dny od 16 do 21 hodin. V sobotu a v neděli od 9 do 21 hodin.