„Pro děti jsme připravili sportovní dopoledne,“ řekla Deníku pracovnice Mraveniště Hana Vajdová. „Děti si mohly zahrát stolní tenis, vybíjenou, kulečník, házet šipky nebo lézt po horolezecké stěně, dodala Vajdová.

Mraveniště rovněž připravilo pro děti zajímavou akci, při níž dnes přespaly přímo v budově domu dětí. Dopoledne bylo věnováno ručním pracem, potom se děti přímo podílely na přípravě oběda. „Děti si nejprve vyrobí masky a výzdobu sálu na večer, kdy pro ně pořádámě dětskou diskotéku,“ řekla Alena Dvořáková z DDM Mraveniště. „Potom se budou podílet na přípravě oběda, dnes vaříme francouzské brambory. Odpolene půjdeme na procházku a vyzdobíme sál. Večer děti čeká diskotéka a poté tady přespí,“ pokračovala Dvořáková.

Samotné děti si nevšední akci pochvalovaly. Těším se, až budeme vařit a spát tady,“ řekla Deníku Sára Pavlíková z Tachova.

O právě probíhajících jarních prázdninách připravil tachovský DDM Mraveniště pro děti další pestrý program. „Ve středu se pojedeme s dětmi vykoupat do německého Weidenu, ve čtvrtek pak pro děti chystáme společné bruslení na zimním stadionu. Začíná se v deset hodin a děti by si s sebou měly vzít vstupné,“ dodala na závěr Vajdová.