Jedno z nejmladších venkovních koupališť na Tachovsku nabízí kromě možnosti kondičního plavání také řadu atrakcí v zážitkovém bazénu, včetně několika skluzavek a dětského brouzdaliště. A o pobyt v areálu je zájem. „Když jsou opravdu tropické letní dny, kdy teplota přesahuje třicet stupňů, pohybuje se denní návštěvnost i nad hranicí jednoho tisíce lidí. Nejvíce jsme tu měli něco přes třináct set návštěvníků během jediného dne,“ řekl Deníku vedoucí koupaliště a bazénu Kamil Báča.

Nad bezpečností bdí ve vrcholné sezoně několik proškolených plavčíků. A návštěvníci mohou využít nejen venkovního koupaliště s atrakcemi, ale také vnitřního bazénu s vířivkami, který bezprostředně sousedí. Je třeba si ale zakoupit kombinované vstupné. „Tuto možnost vítám, když je opravdu horko, ve vodě bývá tolik lidí, že se plavat moc nedá. Jsme tedy venku, kde se můžeme opalovat, a zaplavat si chodím dovnitř, kde přeci jen tolik lidí není,“ uvedl Pavel, pravidelný návštěvník areálu.

Koupaliště Tachov.

Kdo se rozhodne pro celodenní pobyt, nemusí si s sebou brát prakticky žádné zásoby. Jídlo a pití se dá koupit ve dvou stáncích. Ty nabízejí teplou i studenou stravu, nápoje a různé další občerstvení. „Hodně na odbyt jde třeba ledová tříšť. Tu máme ve čtyřech příchutích, od dvaceti do padesáti korun podle velikosti kelímku,“ sdělil Deníku provozovatel občerstvení Libor Morgenstein.

Jinak je tu samozřejmostí točené pivo, točená kofola a malinovka, nanuky, chlazené melouny a jiné čerstvé ovoce. „Děláme i vlastní zeleninový salát z čerstvé zeleniny,“ dodal Morgenstein.

Z jídel si mohou lidé dát párek v rohlíku, párky na tácek, tousty, klobásu, steaky, langoše. „No a kromě občerstvení také půjčujeme slunečníky. Na koupališti není moc stínu, a tak jich máme k dispozici dostatek,“ dodal provozovatel.

V hodnocení Deníku obdrželo koupaliště pět hvězdiček za celkový dojem. Ovšem čtyři hvězdičky v položce možnosti koupání jsou za příliš stísněný prostor v době velké návštěvnosti. A čtyři hvězdičky v kolonce atrakce za chybějící velký tobogán.