„Jako v předchozích letech se nám opět přihlásili varhaníci z různých koutů České republiky,“ řekla Deníku organizátorka Jana Vokatá. Posluchači kurzu jsou především amatérští varhaníci, kteří hrají v různých kostelích a doprovázejí především bohoslužby.

Výuka se koná současně na třech místech. „V kostele Nanebevzetí Panny Marie probíhá praktická výuka. Účastníci kurzu se tady hlavně seznamují s nástrojem, učí se základy techniky pod dozorem lektora,“ uvedla Vokatá.

Dalším místem kurzu je kostel sv. Máří Magdaleny. Tam si jednotliví varhaníci odbydou vždy individuální cvičné hodiny.

Třetím místem varhanního kurzu je farní sál na tachovské faře, kde se probírá teoretická výuka. Na konci kurzu dostanou všichni účastnický list.

Z Prahy Nebušic přijel do Tachova na kurz architekt a tamní místostarosta Jiří Mojžíš. „Na varhany hraju v kostele v Nebušicích. Nenašel se tam nikdo jiný, kdo by varhaníka dělal,“ řekl Deníku.

„Na kurzu v Tachově jsem byl už loni a bylo to skvělé. Je to dobrá prázdninová náplň, kurz má špičkovou úroveň a člověk tady získá dobrou průpravu pro hru na varhany,“ uvedl Mojžíš.

Účastníci varhanního kurzu jsou ubytováni tradičně na faře ve Starém Sedlišti. „I to je jeden z důvodů, proč jsem se na kurz znovu přihlásil. Panuje tu skvělá atmosféra a jsou mezi námi geniální hudebníci, se kterými si můžeme o muzice povídat a nebo si s nimi přímo zahrát,“ dodal.