Na devatenácté Mistrovství v terénní lukostřelbě vyslal Lukostřelecký klub Tachov tři zástupce, Lukostřelci Českého lesa dva. „Terénní lukostřelba je disciplína spočívající ve střelbě na terče rozmístěné v různých, známých i neznámých, vzdálenostech v různě členitém terénu. Závod Mistrovství České republiky se skládá ze dvou částí, kvalifikace a eliminačních soubojů o umístění

V základní části se střílí na 12 terčů o neznámých vzdálenostech a na 12 terčů o známých vzdálenostech. Na každém terči lukostřelci stříleli tři šípy na terče různých velikostí. V eliminačních kolech se pak střílí na terče ve známých vzdálenostech,“ popsal systém závodů za LK Lukostřelci Českého lesa Roman Mužík.

ZLATO BRALA DRAPÁKOVÁ

Co se Lukostřelců Českého lesa týče, kvalifikační část závodu nejlépe zvládla Kristýna Mužíková, která s nástřelem 214 bodů postoupila do eliminací z 1. místa. Markéta Andrlová postoupila ze 4. místa se 131 body.

Po napínavých a vyrovnaných eliminačních soubojích obsadila Markéta Andrlová celkové 3. místo a Kristýna Mužíková se umístila na 2. místě.

O doslova zlatý výkon se ale postarala Kristýnka Drapáková z Lukostřeleckého klubu Tachov. Přitom její cesta do vyřazovacích bojů nebyla vůbec lehká. „Nejlépe se kvalifikovala Denisa Krynická, skončila na druhém místě. Jako třetí skončila Kristýna Drapáková. Jana Šmejkalová měla zdravotní problémy a to se také projevilo na jejím výkonu. Nepostoupila do eliminačních soubojů. Ve finálových soubojích nejlépe uspěla po dramatických soubojích Kristýnka Drapáková. Zvítězila díky lepšímu soustředění a pevným nervům. Získala zlatou medaili a je Mistryně České republiky v terénní lukostřelbě mladších žákyň v divizi holý luk,“ s nadšením sdělil vítězný průběh závodů, které se konaly ve Voticích, předseda Lukostřeleckého klubu Tachov Jaroslav Juran.

Na čtvrtém místě skončila další svěřenkyně tachovského lukostřeleckého klubu, Denisa Krynická. Tudíž se dá bez nadsázky říci, že mladé lukostřelkyně z Tachovska nedaly svým oponentkám na Mistrovství České republiky v terénní lukostřelbě mladších žákyň žádnou šanci.