Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tachovsko: kruhové objezdy zažívají svůj rozkvět

TACHOVSKO - V posledních letech je tento typ křižovatek stále oblíbenější

20.2.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Ještě před šesti lety nebyl na Tachovsku jediný kruhový objezd.Od té doby zde vyrostly čtyři.

Do pěti let se jejich počet ještě rozroste. Řešit dopravní komplikace na křižovatkách kruhovými objezdy je teď na Tachovsku, ale i v celém Česku móda. „Policie se ke stavbě kruhových objezdů staví samozřejmě kladně. Z pohledu dopravní policie totiž přispívají k plynulosti a bezpečnosti dopravního provozu. Statistiky vypovídají, že například v Tachově k dopravní nehodě na kruhovém objezdu ještě nedošlo,“ vyjádřil se mluvčí tachovských policistů Václav Blahník.

Také představitelé měst na Tachovsku, ve kterých už tyto objezdy jsou, se vesměs na tomto názoru shodují a potvrzují ho. „První objezd, horní části ulice T.G.Masaryka, byl zprovozněn v Tachově před šesti lety,“ řekl Deníku tachovský místostarosta Václav Svoboda. „Druhý, v ulici Panenská, funguje od listopadu 2006. Chtěli jsme, aby se doprava na těchto exponovaných místech stala bezpečnější a plynulejší, což se jistě podařilo,“ komentoval rozhodnutí a jeho výsledky Svoboda.

„V budoucnu plánujeme výstavbu dalších objezdů například v Plzeňské ulici, nebo na budoucím obchvatu města, v prostoru jeho napojení na silnici do Halže,“ nastínil budoucnost místostarosta. Ke stříbrskému kruhovému objezdu, který nyní stojí nad tamním autobusovým nádražím možná brzy přibudou dva další. „Jeden vyroste u areálu bývalých kasáren a bude řešit příjezd od Tachova, vjezd do průmyslové zóny a budoucí zóny bydlení. Další bychom chtěli na křižovatce ulic Palackého, Soběslavova a 28. října. tam je situace , která vyžaduje řešení a kruhový objezd je jednou v uvažovaných variant,“ nastínil plány města Stříbra jeho starosta Miroslav Nenutil.

„Kruhový objezd jsme stavěli proto, že na původní křižovatce často docházelo k dopravním nehodám, byly zde špatně řešené přechody pro chodce. Myslím že toto řešení zvýšilo bezpečnost chodců a dopravy,“ dodal Nenutil. Také obyčejní motoristé si nemohou objezdy vynachválit. „Je to maximálně bezpečné a zrychluje to dopravu. Objezdy by měly být všude,“ vyjádřil svůj názor František Přibáň. „Kruhové objezdy mi nevadí. Myslím, že je to dobře pro zrychlení dopravy. Ale musí být velké, ne jako jsou v Plané nebo v Tachově, kde musí kamiony najíždět středem, aby se na ně vešly,“ míní plánský Josef Švarcbek.

Také v Boru by brzy měl vyrůst první zdejší kruhový objezd. Deníku to řekl jeho místostarosta Petr Myslivec. „Nebude stát přímo ve městě, ale kousek za ním. Na silnici směrem z Boru na Stříbro. Vyroste tam totiž nová průmyslová zóna. Dalšího objezdu bychom se měli dočkat také za městem, na křižovatce do Domažlic a Stříbra,“ konstatoval Myslivec. „Přímo ve městě Bor o žádné výstavbě objezdu zatím neuvažujeme,“ dodal na závěr místostarosta.

Autor: Václav Šimek

20.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lukáš a Ladislav Hudlerovi na mistrovství světa v Irsku a spolu s dalšími členy týmu EH Security System na základně v Tachově. Foto: Deník/Jiří Kohout a Archiv L. Hudlera
12

FOTO: Hudlerové přivezli z Irska úctyhodnou sbírku medailí

Žáci 1. třídy Základní školy Mánesova Stříbro, s třídní učitelkou Hanou Kalistovou a asistentkou pedagoga Pavlou VavřičkovouMohamed Omar Badawy, David Bacher, Milena Bojdová, Marie Eliška Čečková, Alex Eremiáš, Hana Heřmanová, Natálie Jonášová, Nelly Kais

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

Stříbro – Od začátku září mají v Základní škole Mánesova Stříbro, kromě první třídy, ještě jednu první třídu, a to přípravnou. Jako jediné základní škole na Tachovsku se jí zde díky zájmu rodičů podařilo zřídit.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

ZMĚNA: Výlov Regentu začne v pátek, termín ale může ovlivnit teplé počasí

Chodová Planá - Rybářství rozhodlo o změně, výlov Regentu začne nejspíše až v pátek, pokačovat se bude v sobotu. I tento termín není podle rybářů definitivní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení