Po čtyři dny se tak brněnské výstaviště proměnilo v logicky uspořádanou turistickou mapu České republiky, která měla možnost návštěvníky pomocí propagačních materiálů přenést na dosud neznámá nebo nenavštívená místa. Tachovský stánek, který prezentoval Městské kulturní středisko a město Tachov patřil do sekce expozice Plzeňského kraje a okres tentokrát reprezentoval ve stylu retro. „Z našeho pohledu je nesmírně důležité účastnit se podobných akcí. Máme možnost přímo oslovit návštěvníky, kteří se o Tachovsku dozví podrobnější informace. Zjistí například, že tu máme krásnou jízdárnu, zámek, muzeum, nebo středověké hradby,“ řekl Deníku Pavel Voltr z tachovské MKS a dodal, že setkání pracovníků nejrůznějších kulturních institucí v Brně má i osobní rozměr. „Velmi rád se po roce setkám s pracovníky dalších infocenter. Je to příležitost poznat i nové kolegy. Letos jsem si moc pěkně popovídal s ředitelkou Národního památkového ústavu, se kterou jsem dosud neměl příležitost potkat se osobně. Cenné zkušenosti si ale každoročně vyměníme také s kastelánem zámku Loučeň,“ usmál se Pavel Voltr.

Výtvarná díla dětí už zdobí výlohy ve Stříbře.
Obrázky ze soutěže přiblíží život v pěstounské rodině

Kromě zástupců MKS Tachov v Plzeňské sekci infocenter vystavovali i Rokycany, Zbiroh, Dobřany. Domažlicko nebo Železná Ruda. „Tachovskou expozici doplnil stánek chodovoplánského pivovaru Chodovar, který návštěvníkům nabídl některé ze svých svátečních speciálů. Kolegové z Domažlic si pak sebou do Brna přivezli i dudáky,“ uzavřel kastelán.

Brněnský turistický veletrh se každoročně těší velké návštěvnické oblibě. V loňském roce ho za dobu tří dnů, po kterou je výstaviště zpřístupněno veřejnosti, navštívilo přes třicet pět tisíc návštěvníků.

Ilustrační foto
Hasiči zachraňovali tři lidi z průrvy u střelnice