Do finále jde kompletní rekonstrukce mostů na staré silnici I/21 u Kočova. „Akce by měla končit nejpozději v červnu a po dokončení opravy budou mosty převedeny do majetku obce,“ sdělil mluvčí ŘSD Adam Koloušek. A v polovině června by měla být také dokončena oprava cementobetonového povrchu vozovky dálnice D5 mezi kilometry 136,150 a 144,200, která komplikuje cestování řidičům od začátku dubna. Tím však nejspíš v letošním roce ŘSD s opravami komunikací na Tachovsku končí. „Následně jsou oficiálně v plánu další dvě opravy levé strany dálnice D5 mezi km 139,67 - 129,9 a 129,9 - 122,59. Nicméně ani na jednu z těchto akcí v současné době ještě neprobíhá výběrové řízení. Také s ohledem na to, že zhruba za dva týdny začne další poměrně rozsáhlá oprava D5 na obchvatu Plzně, předpokládám, že pokud by se měly tyto opravy realizovat ještě v letošním roce, nebude to během prázdninových měsíců,“ uvedl dále Koloušek.

Do cíle závodu Red Bull Erzbergrodeo Václav Nedvěd nedojel, ale bodů získal na posun ve světovém žebříčku i tak dost.
Kladrubský hardendurák Nedvěd bodoval v brutálním závodě Red Bull Erzbergrodeo

A do práce se pustí také Správa a údržba silnic Plzeňského kraje. Dobrou zprávou je, že velmi frekventovaná silnice mezi Novou Hospodou a Tisovou, která je opět jako řešeto, dostane konečně nový asfaltový povrch. „Z výběrového řízení již vzešel zhotovitel. Zahájení stavebních prací je naplánováno na přelom května a začátek června, zahájení je podmíněno vyřízením DIO,“ uvedla vedoucí přípravy a realizace staveb Tachov Alžběta Musilová.

Další z plánovaných prací SÚS Plzeňského kraje na letošní léto je oprava silnice II/605 mezi Velkými Dvorci a Přimdou. „Plánovaný opravovaný úsek začíná cca 424 m za rozjezdem křižovatky se sil. III/1978 v obci Velké Dvorce a končí na začátku města Přimda,“ informovala o další akci Musilová. Dle jejího vyjádření je již znám zhotovitel, ale začátek stavebních prací souvisí s vyřízením částečných či plných uzavírek, předpoklad zahájení opravy je tedy v květnu až červnu.

Na celých dvanáct měsíců je rozplánovaná velká rekonstrukce tachovského náměstí
Rekonstrukce tachovského náměstí netěší obchodníky

A jak se říká do třetice všeho dobrého bude oprava silnice II/198 mezi Přimdou a Novou Vsí. „Předmětem stavby je oprava povrchu silnice II/198 v úseku od křižovatky se silnicí II/605 ve městě Přimda až na konec obce Nová Ves, oprava bude prováděna za úplné uzavírky. Stavební práce budou trvat cca 5 měsíců,“ sdělila k poslední letošní letní větší akci vedoucí přípravy a realizace staveb Tachov Alžběta Musilová. I v tomto případě je již znám zhotovitel, předpoklad zahájení opravy je tedy v květnu až červnu.