Kvůli stávce nebude uzavřena žádná škola zřizovaná městem Tachov. To Deníku potvrdil v úterý dopoledne vedoucí školského odboru tachovské radnice Josef Kožnar. „Na základě průzkumu na školách mohu potvrdit, že všechny mateřské i základní školy zřizované městem Tachov budou ve středu plně v provozu. Tam, kde je součástí školy i jídelna, bude se vařit,“ uvedl Kožnar.

Vařit bude také školní kuchyně tachovského gymnázia, která dodává jídlo i pro několik základních škol. „Fyzicky se stávky nezúčastníme, ale pravděpodobně ji podpoříme svými podpisy. Gymnázium ale bude normálně v provozu, včetně školní kuchyně a jídelny,“ sdělila Deníku ředitelka školy Irena Volkovinská.

Stávku podpoří, ale aktivně se do ní nezapojí také v Základní škole v Přimdě, ve školách v Boru i v Plané. Aktivně se nezapojí ani stříbrské školy. „Nikdo nám neoznámil, že by na školách zřizovaných městem, byl kvůli stávce nějak omezen provoz,“ vyjádřila se Jiřina Möllerová z Městského úřadu Stříbro.

Ke stávce se nepřipojí ani zdravotníci z Polikliniky Tachov. „Jako poliklinika se připojovat nebudeme, u soukromých lékařů je to individuální. Ale že by se nám žilo lehce, to se říct nedá. Pojišťovny peníze nemají, ale ve stávce já osobně krok kupředu nevidím. Je ale otázka, jestli jsou vládní úsporná opatření tím nejšťastnějším způsobem, jak ušetřit. Ale v situaci, kdy je všechno zapadané a lidé se sem těžko dostávají, by asi nebylo dobré všechno ještě akcelerovat stávkou,“ řekl Deníku ředitel Polikliniky Tachov František Barták.

Symbolicky se ke stávce připojí také hasiči a policisté na Tachovsku.