Vedení města přivítalo osmnáctiletého hokejového obránce Františka Klejna, který na posledním mistrovství světa hráčů do osmnácti let vybojoval s českou reprezentací báječné čtvrté místo.

„Pocity po zápase byly samozřejmě takové rozpačité, ale teď mi dochází, že jsme ukázali, že patříme mezi čtyři nejlepší i přesto, jak jsme hráli základní skupinu. Škoda, že se nám nepovedlo urvat cenné kovy. Ale i tak si myslím, že je to pro nás krásný úspěch. Navíc asi každý chce reprezentovat svoji zem, tím spíš, když jde o mistrovství světa,“ řekl na radnici František Klejna. Právě účast na mistrovství světa hráčů do osmnácti let byla důvodem pátečního setkání.

Klejna je totiž prvním odchovancem tachovského hokeje, který se prosadil do české reprezentace. „Pamatuji si ho od prvních krůčků na ledě. Je to úžasný pocit, že máme reprezentanta z Tachova. Sledoval jsem ho po celé mistrovství. Rozhodně nezklamal, naopak mě velmi příjemně překvapil. Hrál důstojnou a důležitou roli, navíc nasbíral i pár kanadských bodů. Opravdu pěkný výkon,“ okomentoval Klejnovo působení v reprezentaci místostarosta a člen vedení HC Tachov Petr Vrána.

MOŽNÁ BUDEI EXTRALIGA

Na Františka Klejnu nyní čeká cesta do Ústeckého kraje, konkrétně do Litoměřic.

„Před pár dny jsem byl na vedení klubu karlovarské Energie, se kterou mám smlouvu. Tam mi bylo oznámeno že na nadcházející sezonu se přesouvám do Litoměřic do první ligy, kde budu hostovat. Klidně se ale může stát, že nastoupím i v extralize. To je ale samozřejmě ještě daleko,“ řekl s úsměvem tachovský obránce. A jaký má hokejový sen? V tom má stejně jako většina hokejistů jasno: „Asi každý sní o NHL nebo podobné soutěži. Já budu hlavně rád, když mě to bude dál bavit a budu hrát co nejlepší hokej. To mi momentálně stačí.“

Z alba Františka Hejplíka.
František Hejplík: Jednašedesát let na žíněnce, to je tak akorát