Byl prý v Německu, když mu někdo volal a zval ho do baru. „Myslel jsem, že to bude vše v pohodě a po návratu z Německa jsem i připravil talíř jednohubek,“ poukazuje podnikatel Krasanovský. „Majitel mi do ale baru účelově zamezil vstup a celý rozhovor se odehrával u bočního vstupu. Po pár minutách jsem pochopil, ze žádné společné sezení nebude, talíř s občerstvením jsem předal děvčatům, která zrovna přicházela do podniku, a odešel jsem k autu,“ dále líčí a popisuje, že pak z boku budovy baru rychlou chůzi vyšel nějaký muž. „Utekl jsem před ním do vozovky, s obavou o napadení,“ poukazuje Krasanovský a protože se necítil v bezpečí, zavolal na tísňovou linku policie. „Ten člověk viděl, že manipuluji s telefonem, a tak rychle odešel do dveří, které vedou asi do skladu.“
Poškozený bok vozu.
Incident podle Krasanovského vyvrcholil o dvě hodiny později v devět večer, kdy se podnikatel vracel na místo s policií. „Ta udělala patřičné úkony a odjela. To samé jsem měl v plánu já, ale při odjezdu z parkoviště přišla střelba. Zaslechl čtyři výstřely a jakoby zvuk padajících krup na vůz. Po prohlédnutí vozidla před mojí společností jsem okamžitě jel na policii. Někdo na mne musel tedy střílet,“ dodává.


Podnikateli, na kterého údajně někdo střílel, se ale nelíbí přístup policie. „Měl jsem proti vyšetřování na místě výhrady, proto jsem požadoval příjezd vnitřní kontroly a GIBS (Generální inspekce bezpečnostních sborů), to mi ale bylo zamítnuto. Tak jsem opakovaně volal na tísňovou linku, ale tam mi sdělili, že oni nemají možnost inspekci někam posílat,“ dodává podnikatel z Tachova.

Policie v Tachově celou událost šetří. „Nebudeme ale sdělovat bližší podrobnosti,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková s tím, že šetření případu je teprve na začátku. „Každý, kdo nesouhlasí s postupem policie, se může obrátit na Odbor vnitřní kontroly policie,“ dodala mluvčí k námitce Krasanovského.

Provozovatel baru: jde o snahu poškodit mé jméno

Provozovatel baru Zdeněk Otava, kde se incident měl odehrát, vnímá celou záležitost naopak jako snahu poškodit jeho jméno. „Samozřejmě, že od nás k vylákání pana Krasanovského nedošlo a navíc kvůli tomu, jak se zde v minulosti choval, máme i důvod ho sem vůbec nepouštět,“ říká provozovatel a podotýká, že bar a pozemek baru s parkovištěm jsou pod dohledem kamer.

„Zde nemohlo dojít k žádné střelbě už kvůli postavení dalších aut a nic, co by střelbě nasvědčovalo, není na záznamech kamer, které má policie k dispozici,“ dodává. „Z minulých záznamů se ale nechá zjistit, že právě vozidlo pana Krasanovského projelo kolem baru během jediného dne i dvacet sedmkrát. Takže jisté ohrožení cítím já a učinil jsem v tom ohledu už oznámení na policii,“ sděluje Deníku dále Otava s poukázáním: „Jestli se pan Krasanovský cítí být ohrožen na životě, má k tomu zřejmě i nějaký důvod, to už ale musí posoudit jiní.“