Pracovníci i příznivci útulku si na tento slavnostní den připravili pro návštěvníky program. „Oslavu jsem zahájili přípitkem a dražbou narozeninového dortu. Majitel si ho nakonec odnesl za více než pět tisíc korun. Dále jsme vydražili čichací dečku pro psa za více než dva tisíce korun. Všechny tyto finance využijeme hlavně na veterinární náklady,“ řekla Tachovskému deníku provozovatelka Psího útulku U Šmudliny Gabriela Jägerová. a pokračovala. ,,Nesmírně si vážím jakékoliv pomoci, se kterou se na nás lidé obrátí. Jsem moc ráda za podporu všech přátel a návštěvníků. Obrovské poděkování patří hlavně mým kolegům, kteří zde tráví spoustu času, bez nich bych se neobešla.

Doufám, že budu mít kolem sebe tak skvělé lidi minimálně dalších dvanáct let,“usmála se provozovatelka.

Jako každý rok byli součástí slavnostního dne také hosté. Mezi nimi byl i Antonín Dušek se svými kolegy, kteří předvedli práci se psem který je určen k ostraze objektů a osob. Členové kynologického klubu Na Minerálce předvedli se psy ukázku výcviku. „Pro návštěvníky byl připravený také stánek u kterého mohli ochutnat cukrovinky, koupit hračky pro psy nebo si pořídit na památku některý z upomínkových předmětů útulku. Nově jsme také nabídli focení, buď se svým nebo s útulkovým psem,“ doplnila Gabriela Jägerová a dodala, že v současné době je v útulku devatenáct psů a všechny její svěřence si návštěvníci mohli vyvenčit.

,,V útulku se mi líbí, jak je o pejsky postaráno, a že je možné si pejsky půjčovat na procházky. Chodím sem už několik let. Šmudlina tour byla moc fajn, jen je škoda, že nepřišlo více lidí, hlavně místních z Tachova,“ poznamenal jeden z návštěvníků Tomáš Teplík z Plané.