Protože se nesoutěží v jízdě na čas, ale v počtu účastníků jedoucích za jeden tým, postavil se tachovský klub Nežeňme se vpřed na stupně vítězů. Druhé místo mu uteklo jen o vlásek. Před Tachovem se totiž umístil VC Corona Weiden s 27 členy ve skupině. Vítězství si odváželo 36 cyklistů z Enslein und Schönberger.

Kolařskou akci pro náročné i méně zdatné cyklisty s názvem Pirker Zoigl Tour pořádal VC Concordia Pirk a letos se cyklistický podnik posunul do patnáctého ročníku. Tachovský klub kolařů se do Pirku vypravil už popáté.

Při první návštěvě získali členové prvenství. Byli nejpočetnější registrovanou skupinou. Další ročníky si odváželi různá ocenění. Letos se na start všech tratí dohromady postavilo 1060 cyklistů, čož bylo o devět méně než při loňské rekordní účasti.

Tři kolaři z tachovského cykloklubu jeli trať dlouhou 130 km, šest se jich vypravilo na dráhu 85 km. Sedmnáct jezdců zdolalo 41 km. Do Pirku dorazilo také osm cyklistů z Cyklodraku Stříbro. Účastníci si mohli vybrat z šesti tras od 20 do 225 kilometrů, přičemž dvě nejdelší vedly také přes Tachovsko.