Režisér si tehdy vybral k natáčení pohádky z Pekla štěstí 2 ruiny kostela sv. Jana Křtitele. „V pohádce hrálo hodně komparzistů z Tachovska. Objevili se v rolích čertů, zbojníků a členů královské gardy,“ uvedl jeden z tvůrců večera a amatérský filmař Slavomír Kozák. „Členové komparzu jsou zvlášť vítáni, když večer přijdou.“
Podle autorů večera Z pekla štěstí 2 aneb Byli jsme u toho budou mít komparzisté příležitost připomenout si svá vystoupení před filmovou kamerou a přispět vzpomínkami a historkami z natáčení. Hlavně těmi veselými.
„O tachovských filmařích již několik let není moc slyšet. Chtějí proto navázat na dřívější cyklus s názvem Máme doma kameru,“ dodal Slavomír Kozák.
Filmový večer je naplánován na úterý 9. listopadu v sále MKS, nám. Republiky 119. se začátkem v 17 hodin.
Program večera:
1. Antonín Hříbal zavede videovýletem k „pekelnému" kostelu sv. Jana Křtitele u Kočova.
2. Slavomír Kozák uvede film Když v kostele bylo peklo, byl s kamerou po celou dobu natáčení tzv. na place, jak říkají filmaři.
3. František Soukup představí film, který natáčel při slavnostní premiéře filmu Z pekla štěstí 2 - 28. 1. 2001 v tachovském kině Mže. Tam režisér Zdeněk Troška řekl, že takové uvítání filmové delegace nikde nezažili, a že to byla světová premiéra. Přítomen byl i Karel Gott.
4. Antonín Hříbal držel kameru při setkání po dvaceti letech, v roce 2020, a mezi ruinami pekelného kostela se svými příznivci Zdeněk Troška vzpomínal na natáčení.
5. Tachovská televize (Josef Korec a Petra Tikalová) nabídne svou reportáž ze Setkání pod stoletými lípami k 20. výročí filmování známé čertovské pohádky.
6. František Soukup krátkým snímkem vysvětlí, proč se domnívá, že pod kostelem je neotevřený prostor na praní kaolínu. Od roku 1832 po třináct let byla z kostela porcelánka.
Pro vstup platí příslušná protiepidemická opatření shodná jako pro projekci v kině.
Některé příběhy kolem kostela sv. Jana Křtitele u Kočova si můžete připomenout už nyní prostřednictvím naší galerie.