Na konkrétní podobu maturitního tabla svojí tehdejší třídy si už přesně nevzpomíná. „Detaily si už nevybavím, vím jen, že jsme se fotili v jednotném oblečení. Muselo to tehdy být trochu společenské oblečení,” uvedla ředitelka gymnázia.

„Tablo jsme měli v Tachově v dolní části náměstí, v Chebské,” dodala. V provozovně, které se v Tachově lidově říká Chebská (dnes je to obchod drogistického řetězce), si mohou prohlížet kolemjdoucí maturitní tabla i v současné době, tato letitá tradice zůstala dodnes. Tablo letošních maturantů se tam objevilo uprostřed tohoto týdne.

„Každý rok sleduji, jak se kultura maturitních tabel mění. Když jsem maturovala já, bylo to takové vážnější, dnes je jejich podoba naopak mnohem uvolněnější. Studenti do tvorby tabel vkládají více humoru a nadsázky. A i oblečení, ve kterém se fotí, je uvolněnější. A často různě tématické,” okomentovala ředitelka Gymnázia Tachov tabla z posledních let. to letošní pojala maturitní třída společensky, použila totiž fotografie z maturitního plesu.