Pro „Neurotiky“ to nebyla první úspěšná účast v soutěži. „Podobně laděných soutěží jsme se během existence kapely zúčastnili už několikrát, ale takhle vysoko jsme se nikdy nedostali. I když párkrát jsme se dostali do semifinále. Finálová účast je pro nás ale premiérová. A vzhledem k počtu účastníků to považujeme za obrovský úspěch. Nečekali jsme to,“ okomentoval Deníku zakládající člen Michal Šedivý.

Úspěch je to podle kapelníka o to cennější, protože třicítku semifinalistů vybírala odborná porota. „Ta posuzovala všech pět stovek přihlášených a vybrala třicet semifinalistů. Pak už hlasovali fanoušci. A proto jim všem děkujeme, že nás takhle výrazně podpořili,“ dodal Šedivý.

Ti poslali tachovskou formaci do finále ze třetího místa. Druhá skončila Endless Drain z Tábora a první je Purnama z Turnova. Finálový koncert se odehraje někdy na podzim. „Ve finálové třicítce nebylo slabého článku,“ komentuje na svých stránkách účastníky soutěže Spark Fresh Blood pořádající magazín Spark.

Neurotic Machinery hrají už 13 let a patří ke stálicím české metalové scény. Koncertují na různých místech v tuzemsku, především na specifických menších festivalech tohoto hudebního žánru, v červnu je mohli vidět posluchači v Červeném Kostelci a v Týnci nad Labem.

Mají za sebou i několik koncertních vystoupení v zahraničí, kam vyjedou i letos v létě. Například v květnu hráli na festivalu v Polsku a v sobotu 13. července hrají na festivalu v německém Treffurtu. Západočeské publikum pak skupinu může vidět a slyšet první srpnový víkend přímo v domovském Tachově na Husman festu v zahradě Muzea Českého lesa. Jedná se o druhý ročník festivalu, který kapela založila a letos na něm představí i svůj akustický a žánrově odlišný projekt The Echoes.

Neurotic Machinery vydali také už několik studiových alb. První deska se objevila krátce po vzniku kapely, už v roce 2007 a bylo to album Catalept. Zatím poslední studiová řadovka je z roku 2017, vyšla s názvem Cognitive Dissonance. „V současné době pracujeme na materiálu pro další album. Máme momentálně připravených šest skladeb. V prosinci se zavřeme do studia, abychom všechny materiály natočili a deska pak mohla vyjít,“ doplnil Michal Šedivý.