A nebylo to jednoduché. Po srážkách z předchozích dnů byla v sobotu odpoledne závodní trať rozbahněná, a tak to závodníkům klouzalo, nebyla ani nouze o pády. Ty se naštěstí obešly bez zranění, a tak si po skončení oficiální části akce mohli všichni posedět u ohně, dát si opečenou klobásu, nebo jiné občerstvení.
„Dnes jsme si udělali na závěr sezony klubové závody. Říkáme tomu gumicuk, to znamená, že jsme nestartovali klasicky ze startovacího bloku, ale přes nataženou gumu," řekl Deníku předseda klubu František Šperl.


Vzhledem k počasí se na trať nevydalo tolik závodníků, jako bývá obvyklé. „Většinou nás při závěru sezony závodí v obou kategoriích, tedy děti a dospělí, kolem dvaceti. Dnes a v předchozích dnech opravdu moc přívětivé počasí nebylo, bylo chladno a deštivo, tak se nás na start postavilo mnohem méně. Dospělí jsme jeli tři, děti jely čtyři, ostatní byli dnes v roli diváků," dodal.
Členové klubu závodí pravidelně po celý rok. „Většinou jezdíme pohár na terénu Sv. Petra ve Stříbře. Náš člen Cupák tam je momentálně pátý, poslední závod se pojede tuto sobotu," uvedl dále Šperl.


Na tachovském terénu se oficiální závody nepořádají. Klub má areál pronajatý jako tréninkovou trať a závodí se zde vždy jen takto na konci sezony.
Klub stále umožňuje zájemcům rozšířit řady jeho členů. Podmínky jsou jednoduché – členský příspěvek 300 korun a vlastní stroj. Vítány jsou i motokrosové naděje, sport je otevřen i pro děti a mládež.