Jednalo se o závody určené dětem a mládeži. "Sešli se nám tady závodníci z osmi rybářských kroužků, celkem se přihlásilo 52 dětí," řekl Deníku Josef Vorlovský, vedoucí rybářského kroužku v Tachově, a doplnil, že kromě mladých rybářů a rybářek z Tachova, Stříbra, Kladrub, Kdyně či Bělé nad Radbuzou, přijela také družstva z Písku a Pelhřimova.

Soutěžilo se v rybolovné technice, což jsou sportovní rybářské disciplíny, kdy závodník míří z různých vzdáleností a vyhazuje háček, v tomto případě plastovou koncovku, na cíl. "Hází se ve dvou kategoriích, na terče a na plachtu. Na plachtě je bodové ohodnocení," vysvětlil Vorlovský s tím, že cílem je trefit se co nejblíže ke středu.

V soutěži družstev byl nejlepší tým z Pelhřimova, který zvítězil před Kdyní a domácím Tachovem. V jednotlivých kategoriích byli na nejvyšším stupni: J. Šulan (Tachov, mladší žáci), M. Marková (Písek, mladší žákyně), J. Dvořák (Pelhřimov, starší žáci), L. Nejdlová (Kdyně, starší žákyně) a J. Schleiss (Kdyně, junioři a juniorky).

Otrávená liška.
Lišky a tři káně lesní někdo na Horažďovicku otrávil karbofuranem