Akci pořádala Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých, pobočka Tachov. „Letos to byl již druhý pobyt při kterém jsme navštívili termální lázně v Podhájské,” uvedl Deníku jeden z účastníků, Jan Kalivoda.

Tyto pobyty zajišťuje předsedkyně oblastní odbočky Eva Šatrová. „Jezdíme na Slovensko již několik let a letos pro velký zájem se muselo jet i po druhé, a to v polovině září. Počátkem léta se uskutečnil první pobyt, při kterém jsme navštívili Topolčanský zámek a hřebčín. V ceně pobytu je vždy nějaký zájezd,” řekla Šatrová.

„Podzimní pobyt nám přál po všech stránkách ať už počasím, nebo zájezdy. Při příjezdu na Slovensko jsme se zastavili v Gabčíkovu a prohlédli si mimořádnou stavbu komorové propustě pro lodě s hladinovým převýšením čtyřicet metrů,” uvedl dále Kalivoda. „Při slunění a koupání v termálních bazénech jsme relaxovali o sto šest. Ubytování a strava byly jako vždy na úrovni hotelu. Ani se nám nechtělo jet na zájezd do Kolárova na plovoucí mlýn, do Komárova na evropské náměstí a pak na hvězdárnu a planetárium v Hurbanově. Nakonec se přece jelo a byl to opravdu zážitek. Když jsme se dozvěděli, že u nás na západě je chladno, neměli jsme mnozí ani trochu chuti se vrátit. Nakonec jsme se ale rozloučili a slíbili, že příští rok začátkem léta zase přijedeme,” doplnil.

Všichni účastníci zájezdu byli prý se zájezdem spokojeni. „Chtěl bych tímto poděkovat Evě Šatrové našim příjemným řidičům Petrovi Šafandovi a Miroslavu Jedličkovi, se kterými jezdíme již několik let. Na zpáteční cestě ze Slovenska se dokonce několik účastníků informovalo o příštím zájezdu. Ten se uskuteční počátkem léta příštího roku ,”dodal Kalivoda.