Město sestěhovalo 130 úředníků včetně městských policistů ze čtyř budov do jedné, takzvaného Bílého domu, zrekonstruovaného objektu bývalého okresního výboru KSČ. Projekt, od něhož si Tachov slibuje zlepšení služeb pro obyvatele, ale i personální a provozní úspory, stál radnici loni šest milionů korun, letos zřejmě podobnou sumu. ČTK to řekl starosta Ladislav Macák (ČSSD).

„Od tohoto týdne už jsou všichni v jedné budově, jako poslední se přestěhoval odbor výstavby. Co se týká telefonů, ty se nezměnily, čísla zůstala stejná," uvedl. Úřad je nově bezbariérový.

V objektu v Hornické ulici už také funguje provozovna s občerstvením pro lidi, kteří čekají na vyřízení svých žádostí. Podle Macáka budou provozní úspory činit minimálně milion korun ročně. Bílý dům nechala radnice v minulých letech s dotací zateplit a vyměnila v něm okna, šlo o investici zhruba 15 milionů korun. Veškeré vnitřní úpravy hradilo město ze svého. „Letošní sumu zatím ještě nemáme vyčíslenu, vloni to bylo šest milionů korun, letos by to mohlo být také tak," dodal Macák. Být ve čtyřech budovách bylo podle něj neúnosné, pracovníci, ale i klienti museli přecházet. Stěhovalo se většinou za plného provozu s minimálním omezením služeb pro občany.

Po přestěhování se uvolnily prostory tachovského zámku. Mohla by v něm vzniknout prohlídková trasa, galerie a městské muzeum, které Tachovu zatím chybí. Na realizaci se radnice pokusí sehnat dotaci. Podle Macáka zůstane v zámku obřadní síň a jeho vrchní patro bude dále využívat základní umělecká škola, která získá navíc ještě část nejvyššího podlaží objektu. „Chceme vrátit místnosti do podoby, jako byly za vládnutí rakouského rodu Windischgrätzů," řekl starosta. Podle něj měl být zámek v roce 1969 zbourán, ale v roce 1973 se začal opravovat, obě etapy rekonstrukce trvaly deset let.