Výstava se těšila velkému zájmu veřejnosti, přesto však návštěvníci postrádali jezdící vlaky v provozu. Tachovští modeláři se proto rozhodli tento svůj „dluh" napravit o víkendu devátého a desátého dubna 2016. V tyto dny bude možné navštívit prostory kroužku ve druhém patře Základní školy v Zárečné ulici v Tachově, kde bude v provozu velké klubové kolejiště v měřítku 1:87.

„Kolejiště má rozlohu více než deset metrů čtverečních a umožňuje provoz až deseti vlakových souprav. Návštěvníci se tedy mají opravdu na co těšit," vysvětlil vedoucí Kroužku železničních modelářů Tachov Miroslav Panský. Krom jezdících vlaků jsou také na kolejišti modely staveb z tachovského okolí. Většina těchto modelů je vlastní prací členů kroužku podle zcela konkrétních předloh z Tachova, Boru, Stříbra a dalších míst Tachovska.

Mimo popisovaného několik metrů velikého kolejiště také modeláři nově představí malé kolejiště, na kterém je provoz řízen s využitím moderních digitálních technologií. Další novinkou bude, že vůbec poprvé se na tomto malém kolejišti kromě vlaků dá do pohybu i silniční doprava.

Součástí expozice bude jako již tradičně ukázka zahradní železnice ve velikosti 1:22. Výstava bude otevřena v sobotu od deseti do pěti hodin odpoledne. V neděli pak od deseti do třetí hodiny odpolední. Vstup na tuto přehlídku modelářského umu je již tradičně volný. Kroužek železničních modelářů z Tachova srdečně zve všechny příznivce této zábavy k návštěvě.