K vidění je velké modelové kolejiště s jedoucími mašinkami, na něm mohou návštěvníci poznávat různá místa z Tachova a okolí. „Naleznete zde tachovské nádraží, skladiště, nádraží v Boru, stříbrskou poštu, Přimdu a řadu dalších objektů. Na modelu jsou navíc vidět různé typy a charaktery staveb nádraží, jinak vypadají nádraží na trati směřující na Domažlice, jinak na Bezdružice,“ poznamenal v sobotu organizátor výstavy a vedoucí modelářského kroužku Miroslav Panský.

Návštěvníci si však nemusí prohlížet jen kolejiště. Jedním z mnoha vystavených exponátů je i model autobusu ČSAD Plzeň, na nějž je náležitě pyšný dvanáctiletý člen kroužku Hynek Šťáva, který se modelařině věnuje již sedm let. „Výroba tohoto modelu trvala přibližně půl roku,“ zmínil chlapec, jehož prvním modelem bylo před lety velké papírové auto. Hynek staví modely automobilů a vlaků, ale tvoří také krajinky, k jejichž výrobě používá papír nebo plast.

„Součástí výstavy je i sbírka modelů závodních vozů Formule 1 od roku 1950 až po současnost,“ přiblížil Panský s tím, že akci chtěli původně zorganizovat již v roce 2020, kdy si chtěli připomenout kulatých 70 let od vzniku seriálu mistrovství světa jezdců F1.

Plánská padesátka, místo startu, rok 2022.
Plánská padesátka slavila půl století pochodů, šla se ale zřejmě naposledy

Dále jsou vystaveny modely amerických proudových letadel nebo letadel z období 1. a 2. světové války, modely lodí, aut, obrněných vozidel z 1. světové války a další bojové techniky.