Ve svém příspěvku popisuje zkušenosti týkající se výpovědí, ke kterým společnost Grammer v Tachově vyzývá nemocné pracovníky. Příspěvek uvádíme s menšími úpravami v plném znění:

Jelikož jsem u firmy také pracoval, musím dát za pravdu vedoucímu odborů Juraji Gomolákovi, že takové chování Grammeru není výjimečné. Nastupoval jsem k firmě před pěti lety jako montážník opěrek, ovšem po téměř dvou letech se u mne začal projevovat zánět šlach a kvůli tomu mě lékař dal do stavu nemocných. Takřka každý den mne zástupci firmy chodili kontrolovat, zda jsem doma.

Zhruba po měsíci těchto návštěv mne také začali přemlouvat, abych dal výpověď, protože jim blokuji místo pro nové lidi. Zpočátku to na mne zkoušel tehdejší mistr výroby pan Turek, později mi výpověď přišla navrhnout paní Pšeničná z personálního oddělení a když jsem na toto odmítl reagovat, zavítal ke mne i ředitel pan Martin Kořínek, který svým arogantním vystupováním dával jasně najevo, očmujde. Pravda je, že po třech měsících nemocenské jsem firmu ze zdravotních důvodů opravdu ve vlastním zájmu opustil.

Nutno podotknout, že během dvou let, co jsem u Grammeru pracoval, jsem marodil pouze jednou a to dva týdny kvůli chřipce. Poté vlastně až v době, kdy jsem měl zánět šlach, se kterými mám mírné obtíže dosud. Tenkrát jsem absolvoval i testy na Klinice pracovního lékařství, kde ovšem konstatovali, že rozsah poškození šlach je příliš malý, než aby to bylo na trvalé následky. Protože mi tehdy bylo čtyřiadvacet let, opustil jsem Grammer dříve, než by degenerativní změny karpálních tunelů byly nevratné a tudíž na invalidní důchod. Zdraví máme jen jedno a je potřeba si ho vážit.

Jan Brožek z Tachova

Čtěte také: Firma chce, abych podal výpověď, tvrdí nemocný

Setkali jste se s podobným problémem? Napište nám: redakce.tachovsky@denik.cz , nebo napište svůj názor do diskuse.