„Bude to takový první chodovarský ples k oslavě první várky piva z nového chmele," upřesnil obchodní ředitel pivovaru Jiří Plevka. „Akce navazuje na tradici oslav dožínek. S tou souvisí i dlouholetá tradice pivních festivalů v Německu na přelomu září a října. Tak jako pivovar Chodovar zahajuje pivní sezónu v dubnu, tak tímto plesem ji symbolicky ukončuje. První chodovarský ples je ukázkou toho, že i v areálu pivovaru lze zažít zajímavý kulturní zážitek a v tomto případě je to jedinečný hudební a taneční zážitek," doplnil Plevka.

Akce se uskuteční v pátek 27. září od 19 hodin. O zábavu se postará Zatrestband z Jihlavska. „Program bude ve stylu klasické tančírny, takže orchestr nebude jen hrát, ale také předvádět dobové tance a učit je publikum," uvedl provozní ředitel Mojmír Prokeš.

Zatrestband je swingový orchestr, který ale nehraje pouze klasický swing. Dobově motivovaný večer by se měl odrazit i na kostýmech, pořadatelé uvítají oblečení ve stylu 30. let, případně šálu či hučku v barvě chmele – tedy zelenou.

Akce se zúčastní také četní hosté z ciziny. „Přijedou účastníci Allgäu Orient Rallye, kterou jsme s pivovarským týmem jeli na jaře," doplnil Prokeš s tím, že součástí večera budou také vzpomínky na tuto charitativní jízdu s promítáním dokumentárního fil­mu.