„Podlahu v tělocvičně je nutno vyměnit. Podle vyjádření revizního technika se na ní dělají výštěpy a tudíž by mohla být nebezpečná,“ uvedla Metličková.

Škola je rozhodnuta rekonstrukci podlahy provést i přesto, že dosud není zcela jasno, odkud peníze na její opravu půjdou. „Naše škola letos požádala Plzeňský kraj o dotace na rekonstrukci povrchu tělocvičny. „Žádali jsme o ni už v minulém roce, ale bezúspěšně. Peníze jsme žádali z Programu inovace tělocvičen a hřišť s umělým povrchem,“ pokračovala ředitelka školy.

Pokud by však tato škola na dotaci nedosáhla, je město Tachov, zřizovatel této instituce, připraveno škole finančně pomoci. „Náklady na rekonstrukci se odhadují okolo osmi set tisíc korun,“ řekl první místostarosta města Tachova Václav Svoboda. „Město má má ve svém rozpočtu vyčleněno finance na tuto opravu. Pokud Plzeňský kraj přizná škole dotaci, která ale nebude dosahovat sta procent nákladů, město doplatí zbytek,“ pokračoval Svoboda.

Ředitelka školy už má jasno také v tom, čím nahradí stávající povrch tělocvičny. „Místo palubovky chceme podlahu pokrýt parketami,“ dodala na konec Metličková.