Kromě tradičních soutěží, her a výhodných nákupů, se mohli návštěvníci také nechat oddat v místním háječku, nebo se pobavit s vystupujícími kapelami Pornografic Girl, Vipýchaná fčela a SPZ 06 – 05. Velký aplaus stržili také chlapci ze skupiny Street Runners za jedinečné vystoupení plné pohybu a nebezpečných skoků. „Takové číslo cvičíme měsíc až dva. Baví nás to, i když někdy může dojít k úrazu. Já sám to provozuji už pět let a učím to další kluky,“ řekl nám Richard Beneš.

Ani děvčata se nedala zahanbit a zatančila v rytmu úvodní písně Znáte Bořka. „Přišly jsme mladší spolužáky podpořit a podívat se, jak jim to jde. Také se moc těšíme na kapely a večerní majálples,“ užívaly se bohatého odpoledne Bibiana Zwettlerová a Lenka Minaříková z G6.

Posoudit práci svých ratolestí přišli i rodiče. „Líbí se nám, že mládež dodržuje tradice, naše Eliška tím teď celý měsíc žije, připravovala se spolužačkami všechno možné od lístků po plakáty. Večer ještě bude moderovat na plese,“ jsou hrdí na svou dceru Pavla a Lenka Soukupovi ze Sulislavi.

Velká fronta se tvořila u oddávacího háje. „Dnes jsme uzavřeli asi tři desítky svateb, z toho byly asi dvě třetiny čtyřprocentních svazků. Obřad je jednoduchý, snoubenci si dají manželský slib, políbení, vymění si prstýnky a dostanou oddací list,“ řekly nám oddávající Klára Šedivá a Michaela Kaněrová, kterým asistovali i moderátoři Ondřej Jaroš a Patrik Samko. Ondřej Jaroš se stihl také oženit, za svou vyvolenou si vybral učitelku Janu Kutnou. „Majáles je pěkný, moc se nám líbily pohádkové bytosti,“ ohodnotila oslavy máje Lucie Křížová ze Stříbra.