Jak Deník již informoval, Terela přišel od řidičský průkaz, protože mu policisté při kontrole naměřili alkohol. Nebylo to poprvé, stejný problém měl již před třemi roky.

V pondělí jednal Okresní výkonný výbor ČSSD (OVV ČSSD) Tachov. „Jan Terela se vzdal funkce předsedy místní organizace ČSSD v Milířích i funkce místopředsedy OVV ČSSD,” uvedl poslanec Václav Votava, který vykonává funkci předsedy OVV ČSSD. „Myslím,že se k tomu postavil tak, jak měl. Řekl, že si uvědomuje svou chybu, že toho, co se stalo lituje a že nechce dál poškozovat dobré jméno ČSSD. Do toho, zda zůstane ve funkci starosty, stejně jako do vztahů v zastupitelstvu a v obci nemůžeme mluvit,” dodal.

„Ve funkci starosty obce samozřejmě zůstávám,” řekl Jan Terela. „Kdyby to byla placená funkce, možná buch o odstoupení uvažoval, ale jsem neuvolněný, tak v žádném případě neodstoupím. Všech funkcí v ČSSD jsem se vzdal.”

Na webových stránkách Deníku je obšírná diskuse a většina příspěvků volá o jeho odstoupení. „To diskutuje jeden člověk. Není to názor lidí z Milířů, ale jen toho jediného člověka,” je přesvědčen starosta Terela.