Čtvrtý ročník Běhu Terryho Foxe, sportovce, který po amputaci nohy přeběhl napříč Kanadou, uspořádal ve čtvrtek ve Stříbře tamní výbor pro kulturu a sport při zastupitelstvu města. Na zhruba půlkilometrovou trasu, kterou bylo možné zdolat rozličnými způsoby, se vydalo čtyřiadvacet účastníků.

„Také my jsme chtěli podpořit tuto celosvětovou akci. A proč zrovna dnes? Uctili jsme tak památku Terryho Foxe, který právě 28. června zemřel,“ informoval nás místostarosta Stříbra Pavel Tóth. „Běhu se zúčastňujeme poprvé. Slyšeli jsme o něm a myslíme si, že se jedná o významnou událost,“ řekli nám studenti Matěj Soukup a Jan Spievak.

Účastníci přispívali na startu různými finančními obnosy. „Celkový příspěvek běžců činil 2181,50 korun. Tato částka přispěje na boj proti rakovině,“ uvedl místostarosta. Na trať se vydal i starosta Miroslav Nenutil. „Ve Stříbře už tato akce získává tradici a my se o její zachování budeme snažit i nadále,“ uvedl v cíli. Pro děti byl tamním DDM připraven doprovodný program.

Glosu k tomuto článku najdete zde.