„Stalo se to tak, že porazil stromy a ty při pádu strhly blízké elektrické vedení," řekl Deníku Vasil Jurek z Dolní Výšiny, který bydlí jen pár set metrů od místa, kde k události došlo.

Hlodavec od elektrického proudu odstavil Halži, Oboru, Horní a Dolní Výšinu a v prvním případě i Svobodku. Přibližně tisícovka lidí se tak naráz ocitla bez elektřiny. Pro mnohé to znamenalo i přerušení dodávky tepla a vody. „Bydlím v rodinném domku a nejvíce mi vadilo, že mi přestala téct voda, mám totiž elektrické čerpadlo," uvedl dále Jurek.

Událost, kdy je podobně neobvyklým způsobem přerušena dodávka energie, není na Tachovsku ojedinělá. „Za poslední rok jsme už takto vyjížděli k pěti nebo šesti případům, kdy bobr přerušil dráty. Několikrát jsme vedení opravovali na Kateřině a za poslední dva týdny dvakrát tady v Dolní Výšině," uvedl Deníku jeden z dělníků, kteří na místě vedení opravovali. Už v noci na středu se podařilo část dodávky obnovit, nicméně obě Výšiny i Obora si na proud musely počkat až do středečního rána.

Dotčené pozemky patří zahraničnímu vlastníkovi, Janu Vilému Schimmerovi. Ten se rozhodl stromy, které by mohly i nadále ohrožovat elektrické vedení, skácet. Proti odstranění vybraných zbylých stromů, které by se do budoucna mohly stát potencionální hrozbou pro elektrické vedení, není ani Správa Chráněné krajinné oblasti Český les. „Tuto událost lze klasifikovat jako havarijní stav a v tomto případě bychom povolení k pokácení jistě udělili," vyjádřil se k věci pracovník správy Jiří Kadera. Sami ekologové neměli do této chvíle potuchy o tom, že se bobr v této lokalitě usadil. „Zjistili bychom to až při pravidelném jarním monitoringu," dodal závěrem Jiří Kadera.