VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tisíce litrů pitné vody dovezou hasiči do jedné z nejpostiženějších obcí

Planá, Chodová Planá – Dobrovolníci vezou pomoc a pitnou vodu do zatopených Heřmanic, o kterých krizový štáb hovoří jako o libereckých Troubkách. Starosta Vladimír Stříbrný říká, že je to možná ještě horší.

12.8.2010
SDÍLEJ:

Heřmanice – Obec roku 2006 Libereckého kraje. Krásná vesnice na samé hranici s Polskem, vypiplaná svými občany se starostou Vladimírem Stříbrným v čele vzala během několika minut za své. Foto: DENÍK/Petr Šimr

V noci z pátku na sobotu vyrazí dvě hasičské cisterny a další technika z Tachovska na povodněmi postižené Liberecko. Plánští a chodovoplánští dobrovolní hasiči spojili své síly a chtějí dorazit do Heřmanic v sobotu v sedm hodin. Kromě nářadí a čistících prostředků sebou povezou i další v Heřmanicích velice žádanou věc. „Tím je pitná voda. Jedeme se dvěmi cisternami. Celkem tak dopravíme do Heřmanic téměř šest tisíc litrů pitné vody,“ uvedl velitel chodovoplánských dobrovolníků Václav Zimák. „Chodová Planá na čistící prostředky uvolnila celkem patnáct tisíc korun. Také vyhlásíme mobilním rozhlasem veřejnou sbírku. Kdo bude chtít, může darovat různé nářadí k úklidu nebo čistící prostředky,“ doplnil velitel s tím, že ještě zjistí od heřmanického starosty, co budou přesně potřebovat.

Město Planá uvolnilo na pomoc 40 tisíc korun. Poskytne také speciální nakladač. „Nakladač udělá větší kus práce, než lidská síla. Za část peněz nakoupíme různé potřebné věci a druhou část poskytneme jako dar Heřmanicím. Co bychom měli nakoupit se dovíme až ze zprávy od heřmanického starosty,“ vysvětlil starosta Plané Karel Vrzala.

Velká voda udeřila na Heřmanice s nebývalou silou a zanechala za sebou spoušť. „Povodeň nás postihla hodně. V krizovém centru hovoří o Heřmanicích, jako o libereckých Troubkách. K nim nás přirovnávají,“ řekl starosta Heřmanic Vladimír Stříbrný a dodal: „Myslím si, že je to možná ještě horší.“ Dobrovolníků a jejich obětavosti si váží. „Musím ocenit pomoc všech, kteří tu jsou. Vážíme si práce integrovaného záchranného systému, policie, celní správy i všech neziskovek, které zde pomáhají,“ vyjádřil poděkování. „Hlavně chci poděkovat městům Planá a Chodová Planá. Ta umožnila, že přijede další pomoc, a to až z Tachovska,“ dodal Stříbrný.

Jak dlouho budou dobrovolníci pomáhat v Heřmanicích se zatím neví. „Podle situace a podle potřeby. Záměrem je pomoci lidem a uplatnit to, co jsme se jako členové obou sborů dobrovolných hasičů naučili při zásahu z minulých povodní. Tam jsme získali zkušenosti, víme, co dělat, a jak se chovat,“ uzavřel Zimák.

Autor: Antonín Hříbal

12.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení