Deníku to potvrdila zdejší starostka Marie Čadková. „Máme v plánu přistavět ke stávajícímu jednopodlažnímu objektu jedno patro,“ řekla starostka. Obec plánuje začít stavební práce ještě v tomto roce, vše ale záleží na získání dotací. „Peníze na výstavbu chceme získat ze Zemědělského fondu prostřednictví místní akční skupiny,“ pokračovala Čadková. Sice ještě nemáme podepsanou smlouvu, brzy ale očekáváme vyrozumění, že nám dotace byly přiděleny. Jakmile budeme zaregistrovaní, můžeme vyhlásit výběrové řízení na dodavatele stavby,“ dodala.

Podle vyjádření vedení obce by v přistavěném patře měla sídlit nová obecní knihovna. Prostor se také najde na veřejný internet a klubovnu pro děti a různé spolky. „Plánujeme také postavit malou přístavbu, tím bychom upravili vchod do budovy,“ pokračovala starostka čadková.

Celkové náklady na přestavbu budovy obecního úřadu se budou pohybovat okolo tří a půl milionu korun. „Zhruba polovinu této částky bychom obdržet z dotací. samotná rekonstrukce budovy přijde na tři miliony, dalšího půl milionu bude stát nové vybavení,“ dodala závěrem Marie Čadková.