VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Titul chce pět staveb z okresu

Tachovsko – Pět staveb z tachovského okresu je nominováno do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2014. V historii soutěže je to zatím nejvyšší počet staveb, který za Tachovsko usiloval o titul nejlepší stavby kraje.

5.5.2015
SDÍLEJ:

IlustraceFoto: stavbarokupk.cz

Nominace byly uzavřeny a vyhlášeny, ocenění stavba roku uděluje v každé kategorii odborná porota. Kromě toho v současné době pokračuje hlasování o cenu veřejnosti, do kterého se může zapojit každý, kdo by chtěl některou ze staveb podpořit. Hlasovat je možné na internetových stránkách stavbarokupk.cz.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny 27. května v Plzni, výsledky hlasování veřejnosti zveřejní vyhlašovatel soutěže o den později.

Továrna ve Stříbře

V kategorii Novostavba roku se o přízeň poroty i veřejnosti z tachovského okresu uchází areál firmy RSF Elektronik ve Stříbře. Přihlásila jej dodavatelská firma Swietelsky.

Jak nominaci hodnotí porota: „Nominace je navržena za jednoduché, přehledné a čisté řešení průmyslového areálu, který zahrnuje dvě výrobní haly, skladový objekt a administrativní budovu, vzájemně přehledně propojené manipulačními plochami. Před vjezdem se nachází velké parkoviště. Konstrukce jednotlivých objektů tvoří železobetonový skelet, obvodový plášť je pak elegantní kombinací skleněných ploch a šedých sendvičových panelů. Stavba je provedena velice precizně a ve vynikající stavební kvalitě, pro průmyslové objekty zcela nadstandardně."

Zámek v Tachově

V kategorii Rekonstrukce budov má Tachovsko hned dvojí zastoupení. Jedním je tachovský zámek, který byl loni otevřen jako klasický zámek s prohlídkovým okruhem, výstavními prostorami a dalším zázemím.

Toto tvrdí odborná porota: „Nominace je navržena za přirozené propojení nové výstavní expozice s původními zámeckými prostory. Expozice v přízemí vnáší svojí moderní a neotřelou formou prezentace do historické stavby soudobou stopu. Vzhledem ke své historické hodnotě je objekt šetrně restaurován."

Dům U Haranta

Další rekonstruovanou stavbou je Dům U Haranta v Bezdružicích. Objekt přihlásila Místní akční skupina Český Západ – Místní partnerství.
Slovo poroty: „Nominace je navržena za zdařilou rekonstrukci, která objektu na náměstí našla novou společenskou náplň. Neokázalé vkusné interiéry i obnova historické fasády jsou provedeny kvalitně, budova přirozeně vévodí prostoru náměstí. Objekt není památkově chráněný. O to víc zaujme velice citlivý návrh všech aktérů rekonstrukce reagující na původní historickou podobu."

Rozhledna Vysoká

Město Tachov přihlásilo do soutěže dvě stavby – kromě zámku ještě novou dominantu Tachova, rozhlednu na vrchu Vysoká. Ta usiluje o přízeň v kategorii Sportovní a volnočasové stavby.

Odborná porota k nominaci uvedla: „Nominace je navržena za architektonické a elegantní ztvárnění inženýrské stavby. Rozhledna nejvíc připomíná figurku šachové dámy lesknoucí se stříbřitě ve slunci. Těžká žulová podesta ji drží u země, aby se svými elegantně točitými schody neulétla do nebe. Na samém vrcholu je překvapivě prostorná vyhlídková plošina."

Plánský pavouk

Pátý zástupce Tachovska v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje je v kategorii Veřejná prostranství. Projekt se jmenuje Regenerace panelového sídliště Fučíkova a přihlásila jej firma Eurovia, která stavbu provedla.

Všeobecně se pro ni vžil název Pavouk, protože právě toto zvířátko svojí strukturou připomíná.

„Nominace je navržena za netradiční přístup k úpravě volné zelené plochy mezi bytovými objekty a tím k vytvoření nového víceúčelového prostoru pro obyvatele. Všechny cesty, které dříve vedly odnikud nikam, mají teď najednou smysl a potkávají se na jednom místě. Velice jednoduchou a přehlednou formou se zde podařilo vytvořit nestandardní prostor, který umožňuje příjemná vzájemná potkávání uprostřed sídlištní šedi, spojené s příjemným posezením a sportovním vyžitím," hodnotí porota.

Autor: Jiří Kohout

5.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení