Do soutěže ho přihlásila majitelka farmy U řeky Stříbro Olga Lukšová. Farma je za dobu své existence dobře známá všem, kteří vyhledávají kvalitní domácí produkty. „Farmu máme deset let, sýrárnu asi tři roky. Na kozí sýr, který získal ocenění Regionální potravina Plzeňského kraje jsme pyšní, je opravdu skvělý a kvalitu mu zaručuje i název Šádin, který je odvozený od jména mé dcery Šárky,“ řekla Deníku majitelka farmy Olga Lukšová.

Do soutěže o titul Regionální potravina Plzeňského kraje se majitelka firmy přihlásila poprvé a k odbornému posouzení nabídla hned čtyři své domácí produkty. „Kromě kozího sýru jsem nabídla ještě tvaroh, pařený a uzený sýr. Naše výrobky z jedné třetiny splňují bio kvalitu, zbytek produkce dochucujeme různými druhy koření, čímž z kategorie bio kvality vypadáváme, nicméně všechny naše produkty jsou ze stejně kvalitního mléka z domácího chovu. Kritéria, která člověk musí pro přihlášení do soutěže splnit jsou ale poměrně široká a dá se říct, že jsme pod neustálým dohledem hygienického, zdravotního i veterinárního hlediska,“ doplnila Olga Lukšová.

Titul Regionální potravina Plzeňského kraje po jeho udělení umožňuje Farmě u řeky Stříbro používat toto označení na obalech svých výrobků po dobu čtyř let. „Moc si ocenění vážíme, a z udělení titulu máme velkou radost. Naši práci odvádíme dobře a dělá nám radost, že je o naše produkty zájem,“ uzavřela majitelka farmy.

O titul Regionální potraviny se v Plzeňském kraji soutěžilo již poosmé a hodnotitelská komise vybírala z přihlášených produktů výrobky, jejichž výjimečná kvalita, chuť a suroviny pochází z daného regionu. V Plzeňském kraji bylo přihlášeno 81 produktů od 27 výrobců.

Ilustrační foto
Pouťové oslavy nabídnou řadu sportovních akcí