Jejich cesta vedla z náměstí v Boru přes Kurojedy do Černošína, kde se zastavili na krátkou občerstvovací přestávku. Poté jeli zpět přes Svojšín do Boru. Organizace a pomyslného startovního praporku se ujal Jaroslav Hofmann z Čečkovic. „Toulky Tachovskem pořádám už potřetí. Jde o výlet a oddychovou jízdu na závěr letošní sezony,“ pověděl organizátor, který litoval, že na sraz nepřišlo více majitelů veteránů.„Zřejmě je překvapilo deštivé počasí,“ viděl důvod v menší účasti vlastník stařičké Tatry.

To ale neodradilo manžele Josefa a Danu Dlouhých ze Stříbra, kteří na trať vyjeli se svým Spartakem z roku 1957 a na cestu pozvali i čtyřletá vnoučata a dvojčata Samuela a Daniela. „Kolega nás pozval, tak jsme společně vyrazili. Byli jsme letos na srazu veteránů v Plzni, Klatovech a Mariánských Lázních,“ řekl Josef Dlouhý a prozradil, že veterána dával dohromady tři roky a velkou oporou při renovaci Spartaka mu byla jeho žena Dana.

Přibližně pětatřicetiki­lometrová trasa vylákala také Richarda Liperta z Tachova. Ten sice nejel ve veteránu, ale má k nim velice blízko. „Jsem jednak fanda a také člen klubu v Mariánských Lázních,“ sdělil důvod vyjížďky Lipert. Jeho Tatra 57 je zatím rozestavěná. „Už se ale těším, až s ní příští sezonu vyrazím,“ dodal majitel stařičkého vozu tradiční značky.

Každá posádka obdržela od organizátora pamětní předmět v podobě kovové siluety starého auta vyřezané laserovým paprskem. Další akci plánuje Jaroslav Hofmann na příští jaro.