A protože se hned při první účasti stal jejím vítězem, dali jsme si při předávání ceny sraz v Plané a dobrou půlhodinku si povídali a nejen o fotkách. Po vzájemném představení, kdy jsme se viděli poprvé, jsem Honzovi položil pár otázek.

Prozradíš nám svůj věk?

Bude mi sedmnáct let.

Jak dlouho již fotíš a jakou máš techniku?

Fotím asi čtyři roky. Začínal jsem s digitálním kompaktem. A když rodiče viděli, že mě fotografování baví a že už umím i fotit, tak mi koupili digitální zrcadlovku.

Co tě přivedlo k focení?

Jsem veliký fanoušek zemědělské techniky. K té jsem se dostal s dědou, který různou techniku opravuje a má i několik traktorů. Postupně jsem je začal fotit. Nejen pro dokumentaci techniky, ale i pro její krásu. Jak téměř historické tak i super nové stroje mají svou krásu, kterou se snažím zachytit. Je to opravdu moje nejvíce oblíbené téma. A to mne přivedlo i k tomu, že studuji zemědělskou školu ve Stříbře. Často vezmu kolo a když je technika na polích jezdím po okolí a fotím. Samozřejmě, když vidím cokoli jiného krásného tak to vyfotím také. Ale zemědělské stroje a traktory jsou můj největší koníček.

Kde čerpáš inspiraci pro zlepšování svých fotografií?

Tyto informace sbírám po internetu, kde sleduji fotky jiných zkušenějších fotografů.

Jak jsi se dozvěděl o soutěži?

Přečetl jsem si o soutěži v Tachovském Deníku.

Je to tvá první soutěž?

Své fotografie jsem už posílal na více soutěží. Když jsem si přečetl propozice a že je soutěž na volné téma, rozhodl jsem se, že to zkusím.

Byl tohle tvůj první úspěch?

Ano, je to můj první úspěch v soutěži.

Máš své snímky třeba někde na internetu?

Fotky zemědělské techniky mám na Facebooku na svém profilu.

Několik otázek k vítězné fotografii. Jak vlastně vznikla, upravoval jsi ji v počítači a tušil jsi, že by mohla vyhrát?

Fotku jsem chtěl takto vyfotit. Přihnaly se bouřkové mraky a přední maska traktoru se mi moc líbila. Chtěl jsem prostě na fotce ten traktor i mraky. Tak jsem to tak vyfotil. V počítači jsem fotku neupravoval. Je tak, jak byla nafocena. Ani jsem moc nečekal, že by mohla mít úspěch. Myslel jsem si, že na soutěži bude více zkušenějších fotografů.

Popostrčil tě úspěch a budeš více posílat fotky na soutěže?

Určitě. Chtěl bych jít více dopředu s technikou fotografování a tak budu více zkoušet i jiné soutěže.

Jiří Kořínek