I nejmenší děti mateřinky musí totiž chodit na obědy do jídelny v tachovském Gymnáziu a termín, kdy budou obědvat v jídelně v mateřince se několikrát posunul. „Postup prací, pracovní morálka i přístup dělníků k našemu majetku mě trápí vlastně po celou dobu rekonstrukce. Šokovalo mne, že firma tu nepracovala hned od začátku daného termínu, když my jsme museli právě kvůli stavbě přizpůsobit režim mateřinky. Navíc práce byly nekvalitní. Navíc kolem budovy školky vznikl veliký stavební nepořádek. Termíny zprovoznění jídelny se pořád posouvají a dodnes nemáme jistotu, kdy vlastně kuchyni otevřeme,“ vylíčila ředitelka mateřinky Zdeňka Veselá a poukázala: "Dělníci firmy nám tady svým přístupem zničili řadu věcí, které už není možné použít jako například dveře nebo židle."

Na školku se obrací rodiče s dotazy, kdy už konečně přestanou vodit děti přes město na jídlo do gymnázia. „Celkově tento zvláštní režim samozřejmě vadí rodičům a také učitelkám, obzvláště nyní, kdy se zhoršilo podzimní počasí. Mrzí mě to, že není klid a pohoda pro běžnou práci s dětmi v mateřince,“ poukázala stavební práce na sebe logicky nenavazují. „Museli jsme nechat nainstalovat veškeré drahé gastrozařízení s tím, že kuchyně bude už komplet hotová. Před tím naše paní kuchařky a uklízečky pečlivě uklidily. Jenže po instalaci tam opět pracovníci dělali práce, při nichž se práší i na kuchyňské zařízení. Nechalo se v kuchyni položit nové lino, pak ale na linu je špína, kamínky, prach, protože se v jídelně ještě vrtá, brousí a řeže.“

Zřizovatelem mateřinky je město Tachov. Podle místostarosty Josefa Horáčka současná situace nedělá vedení města radost. „Kdy začne plně fungovat provoz kuchyně a jídelny? Věříme, že co nejdříve, úplně konkrétní datum nechci uvádět,“ sdělil Deníku místostarosta a dodal, že ani oni nebyli spokojeni s pracovníky firmy a kvalitou práce. „Celkové zdržení je potřeba posuzovat ze dvou pohledů. Jedním byl přístup pracovníků firmy, který byl několikrát při kontrolních dnech řešen a na základě toho došlo k výměně pracovní party. Následně jsme pozvali na jednání i jednatele firmy, kde nám bylo z jeho strany přislíbeno zlepšení a dodržení termínu. Nebyli jsme spokojeni s kvalitou práce, s pracovní morálkou a využíváním pracovní doby,“ konstatoval Horáček.

Město podle zákona o zadávání veřejných zakázek vyhlásilo výběrové řízení, do kterého se přihlásily celkem tři firmy. Vyhrála firma SVS 2000 s.r.o. z Ostrova nad Ohří, která nabídla nejnižší cenu. „Doložila veškeré potřebné oprávnění a reference, a tedy nebyl důvod tuto firmu odmítnout,“ dodal místostarosta.

Podle informací Deníku ještě v pondělí kuchyně s jídelnou nebyla v mateřince v provozu a děti se tak nadále musí na obědy přesouvat přes část Tachova do jídelny v gymnáziu.

Dotyčná firma se i přes opakované e-mailové i telefonické výzvy Deníku k dané věci pro tisk nevyjádřila.